Cibona upisala i osmi europski poraz, Oostende slavio u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • srijeda, 11.12.2013.

Još jedna Cibonina europska sezona za zaborav i još jedan domaći poraz. Ovaj put je bodove iz Doma Dražena Petrovića odnio Oostende koji je slavio sa 85:82 u susretu u kojem ipak nije bilo neizvjesne završnice...

Teški dani za Cibonu se nastavljaju. Već tradicionalno u ovoj fazi sezone nižu se europski porazi, kreću priče o neisplati plaća igračima i dugovanjima te se na isti način nastavilo i ove godine. Andrija Žižić je poslao jasnu poruku čelnicima kluba, a kako danas uopće nije igrao, njegov odlazak je prilično izvjestan. Bilo je priča kako neće nastupiti niti barem jedan Amerikanac, međutim oni su bili na parketu.

U takvoj atmosferi nije lako igrati i Oostende je kao favorit stigao u Zagreb uvjeren kako može doći do pobjede. Na kraju je cijelu "gužvu" i iskoristio te je slavio sa 85:82 iako je Cibona bila u igri praktički do samog kraja utakmice.

Na kraju je odlučilo loše razdoblje igre domaćina na ulasku u posljednje četiri minute kada je Oostende preuzeo vodstvo, odvojio se i više nije dopustio Ciboni preokret.

Počelo je upravo onako kako su počinjale gotovo sve Cibonine europske utakmice ove sezone. Uspavano i loše domaćin je otvorio utakmicu, igra u obrani bila je vrlo loša i Oostende je brzo stvorio prednost. Nakon toga su uslijedili napori Cibosa kako bi se vratili u utakmicu, uspjeli su to i napraviti, ali u završnici su pali.

U jednom od svojih najboljih razdoblja u ovom susretu, Cibona jetri i pol minuta prije kraja treće dionice kompletirala seriju 9:0 za poravnanje na 58:58 da bi tricom Darija Šarića, inače najraspoloženijeg u domaćim redovima, napokon povela sa 61:60.

Igralo se dugo praktički koš na koš, a onda je na ulasku u posljednje četiri minute susreta tricom Wesa Wilkinsona Oostende poveo sa 75:71 i do kraja susreta Cibona se više nije oporavila.

Oostende je bez problema dovršio posao i upisao pobjedu 85:82. Poraz je ublažio tricom u posljednjim trenucima Matt Janning.

U Ciboninim redovima Marko Jagodić-Kuridža je ubacio 20 poena (5/6 za dva, 1/1 za tri) uz šest skokova, Dario Šarić je dodao 19 poena (6/13 za dva, 1/4 za tri) uz 13 skokova i pet asistencija, a Jerel Blassingame je dodao 11 poena (1/3 za dva, 2/6 za tri) i sedam dodavanja. Kod gostiju Ryan Thompson je ubacio 18 poena (5/12), a Wes Wilkinson 14 poena (4/8).