Cedevita o prolazu odlučuje protiv Chalona, Sassari slavio i osigurao sljedeću rundu

Branimir Korać • srijeda, 11.12.2013.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli već u pretposljednjem kolu osigurati prolazak u sljedeću rundu Eurokupa. Iako im je išla na ruku pobjeda Chalona protiv Bilbaa, u Italiji su poraženi od Dinamo Sassarija 77:68 i odluka o prolazu je prolongirana za posljednje kolo...

Nakon što je Chalon bio bolji od Bilbaa u utorak, u Cedeviti su lakše disali jer su bili svjesni kako ključeve prolaza drže u svojim rukama. Na gostovanju u Italiji pobjeda bi bila bonus i Cedevita bi s njom osigurala prolazak, međutim iako su mogli igrati opuštenije, nisu uspjeli do nje i doći.

Nedostajao je veći broj raspoloženih igrača, ponovno je prednjačio i igru vodio Nolan Smith, ali i on je imao praznog hoda, međutim svejedno je bio među najboljim pojedincima kod gostiju.

Sassari se držao svojeg uobičajenog plana, dosta je koristio šut s vanjskih pozicija i iako je on bio slabiji nego u nekim ranijim susretima (8/30 za tricu), domaćin je ipak imao utakmicu pod kontrolom.

Od početka je prednost bila na strani Sassarija koji je posustao tek u završnicama prve i druge četvrtine. Prvo je Cedevita uspjela smanjiti na 23:21 da bi se Sassari odvojio, a onda je u završnici prvog poluvremena Smith sam napravio 9:0 i na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 35:34.

U trećoj četvrtini Cedevita je pala u obrani i domaćin je kvalitetno odradio posao u tom razdoblju, stvorio visoku prednost i do kraja susreta više nije imao problema.

Cedevitini pokušaji povratka u utakmicu bili su neuspješni, Sassari je rutinski završio posao i s ovom pobjedom ujedno osigurao prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Nolan Smith u Cedevitinim redovima ubacio je 19 poena (8/15 za dva, 0/3 za tri) i uhvatio šest skokova, Allan Ray je dodao deset poena (1/5 za dva, 2/3 za tri) uz osam skokova i pet asistencija, a deset poena ubacio je i Goran Suton 2/3 za dva, 2/5 za tri).

Kod Sassarija Omar Thomas je ubacio 21 poen (8/12) uz osam skokova, a Caleb Green 20 poena (8/16) uz sedam skokova.

U posljednjem kolu Cedevita dočekuje u Zagrebu momčad Chalona i svaka pobjeda je vodi u sljedeću fazu natjecanja.