Cibona se oprostila od Europe porazom u Italiji, Cantu sve riješio u 25 minuta

Ivor Krapac • srijeda, 18.12.2013.

Cibona je pretrpjela poraz u posljednjoj ovosezonskoj utakmici u Europi. Vukovi su u 10. kolu skupine A Eurokupa pali u Italiji, s 24 poena prednosti u korist FoxTown Cantua, koji je time osigurao odlazak u drugi krug s prvog mjesta. Cibona je završila natjecanje na posljednjem mjestu u skupini, s omjerom 1-9...

Bez jačeg otpora suparniku najvećim dijelom utakmice, košarkaši Cibone pretrpjeli su poraz u posljednjem ovosezonskom nastupu u Europi. FoxTown Cantu je pred svojim navijačima slavio s 92:68, s rješenjem svih dvojbi o pobjedniku do sredine treće četvrtine.

Bez Darka Planinića, koji je ranije ovog tjedna udaljen iz prve momčadi, Cibosi su u Italiju otputovali u vrlo "tankom" sastavu. Umjesto Planinića, u početnoj petorci u Cantuu bio je 17-godišnji Marko Arapović, koji je u ranoj fazi susreta sudjelovao u jedinom pozitivnom razdoblju Vukova.

Arapović je odigrao nepunih devet minuta, a u razdoblju na parketu početkom prve i treće četvrtine, upisao je četiri poena (2/5 iz igre) i dva skoka.

Predvođena poenima Darija Šarića, Cibona je otvorila utakmicu odlaskom do 10:3, ali domaća momčad ubrzo se vratila u igru i do kraja prve četvrtine ostala u egalu. Nakon prvih 10 minuta na semaforu je stajalo 23:22 u korist momčadi Slavena Rimca, ali sve se promijenilo u drugoj i na početku treće dionice.

Cantu je postupno gurao Cibose sve dublje, odlaskom do 23 poena prednosti (64:41) na ulasku u 26. minutu, što je potvrdilo da ove srijede neće biti gostujućeg iznenađenja. Jedino što je problemima opterećenim Vukovima preostalo bilo je ne doživjeti poraz s 30 ili više razlike. Domaći su četiri i pol minute do kraja utakmice bili na tih okruglih +30 (84:54), ali završna Cantuova prednost ipak je bila nešto manja.

Maarten Leunen ubilježio je 18 poena, a Pietro Aradori 14 poena, pet asistencija i četiri skoka za pobjedničku momčad. Cibona je imala samo jednog dvoznamenkastog strijelca, Darija Šarića, koji je upisao 22 poena i 12 skokova.