Vaterpolisti Primorja ponovno osvojili Kup svladavši dubrovački Jug

Branimir Korać • nedjelja, 22.12.2013.

Riječko Primorje drugu sezonu u nizu osvojilo je Kup Hrvatske u vaterpolu. U finalnom dvoboju protiv Juga Primorje je bilo bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavilo s 13:11...

Najbolji hrvatski vaterpolski klubovi Primorje i Jug i ove sezone su se borili za trofej Kupa. Kao i prošle sezone, uspješnije je bilo Primorje koje je slavilo s 13:11.

Finale između Juga i Primorja se i očekivalo, Riječani su u polufinalu glatko svladali splitski Jadran dok je Jug nadigrao domaćina Final Foura zagrebačku Mladost.

U finalu su se Riječani odmah postavili autoritativnije, i već do poluvremena su stvorili značajnu prednost. Na odmor su otišli s vodstvom 7:4, ali Jug se nije predao.

Dobrom igrom i realizacijom igrača više Jugaši u trećoj četvrtini dolaze na 8:8 i vraćaju utakmicu u neizvjesne vode, međutim Primorje odgovara s dva pogotka u nizu i taj bijeg se pokazao ključnim.

Do kraja susreta Jug više nije uspio doći do poravnanja, a kada je u posljednjem napadu Riječana Cosmin Radu pogodio za 13:11, bilo je jasno kako će trofej ostati u rukama Riječana.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je sjajni Mađar Daniel Varga s tri gola, po dva su dodali Javier Garcia, Paulo Obradović, Anđelo Šetka i Cosmin Radu dok su Sandro Sukno i Ivan Buljubašić postigli po jedan gol.

Kod Juga su po tri gola postigli Nikša Dobud i Nikola Janović, Josip Šutalo je bio dvostruki strijelac, a po jednom su zabili Pavo Marković, Ante Visković i Marko Ivanković.