Poznati polufinalisti Kutije šibica, Mal Gal bolji od Templea

Branimir Korać • četvrtak, 26.12.2013.

Završen je četvrtfinalni dan Kutije šibica u kojem su sva četiri polufinalista do pobjeda stigli s golom razlike. Iznenađenja nije bilo i favoriti su izborili prolaz u polufinale...

Četvrtfinalni program Kutije šibica otvorili su Carling Pub i CB Dobermann. Carling Pub je odradio odlično prvo poluvrijeme i imao je vodstvo, no u posljednjih deset minuta Dobermann je zakomplicirao utakmicu.

Momčad predvođena iskusnima Žankarlom Šimunićem, Željkom Sopićem, Matijom Đulvatom, Ninom Bulom povela je s 3:0 uz dva gola Josipa Jurića te jedan Kristijana Grbeše, međutim u nastavku susreta prvo je Zoran Javornik smanjio na 3:1 da bi Hrvoje Penava u 36. minuti postavio konačnih 3:2. Pokušaji Dobermanna da dođe do poravnanja, u završnici su bili neuspješni.

I u drugom susretu konačni pobjednik je na poluvremenu imao prednost da bi u nastavku susreta opasnije živio. MNK Cvjetno Poliklinika Milojević ipak je na kraju slavio protiv kutinske Unije ZAMA-e s 2:1.

Golovima Marina Jelušića i Bojana Kubovića MNK Cvjetno je vodio s 2:0 na poluvremenu da bi iskusni Danko Cerovečki u nastavku smanjio i dao nadu momčadi iz Kutine. Cvjetno je do kraja ipak izdržalo i opravdalo status favorita.

Prvi favorit za osvajanje Kutije ove godine je momčad Mal Gal Građevinarstva koja je složila fantastičnu ekipu, a u četvrtfinalu je imala problema protiv nekadašnjih zvijezda velikog nogometa (Šimić, Bišćan, Šokota, Marić) te je slavila s tek 2:1.

Već u petoj minuti Dino Kovač je doveo Mal Gal u vodstvo da bi tih 1:0 na semaforu stajalo sve do 30. minute kada Kujtim Morina podiže na 2:0. U finišu susreta Silvio Marić je smanjio na 2:1, no nije bilo dovoljno vremena da Temple dođe do iznenađenja.

Još jedna vrlo jaka momčad dohvatila je polufinale uz ponešto muke u četvrtfinalu. Riblji restoran Korkyra svladao je na kraju ipak s 3:2 momčad Zavičajnog društva Grude.

Početak utakmice nije dao naznake da će biti toliko problema za Korkyru jer je Denis Mijatović već u četvrtoj minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Ipak, u završnici poluvremena Herdi Prenga smanjuje na 2:1 da bi Mijatović osigurao u 19. minuti prednost Korkyri na odmoru.

U drugom dijelu Franco Jelovčić je povisio na 3:1, ali u 29. minuti Kristijan Loborinec golom za 3:2 vraća neizvjesnost. Unatoč podrški s tribina, Zavičajno društvo Grude ipak nije uspjelo u završnici izboriti kaznene udarce.

Veteranski turnir, polufinale:
pun-pogodak.com - Gemax, Pristava 6:0 (Mario Cvitanović, Ardian Kozniku, Željko Pavlović 2, Đoni Novak, Željko Kauzlarić)
Rident, Rijeka - ŠRC Jelenovac 2:0 (Gordan Deluka, Damir Milinović)