Velika pobjeda Cedevite u Zaragozi, pobjedom otvoren drugi krug Eurokupa

Bernard Jurišić • srijeda, 08.01.2014.

Sjajnom partijom u velikom pobjedom košarkaši Cedevite otvorili su drugi krug Eurokupa. S gostovanja kod CAI Zaragoze momčad Jasmina Repeše vraća se s vrijednom pobjedom 67:75...

CAI Zaragoza - Cedevita 67:75 (15:21, 33:44, 48:54)

Zaragoza, dvorana Pabellon Principe Felipe, 6.800 gledatelja.
Suci: Gkontas (Grčka), Halliko (Estonija), Pastusiak (Poljska).

CAI ZARAGOZA: Jones 20 (6s), Roll 6 (5s), Rudež 17, Urtasun, Llompart, Sanikidze 6 (7s), Marin, Šermandini 8 (8s), Tomas 3, Norel, Tabu 7, Fontet. Trener: Jose Luis Abos

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 8 (5s), Ramljak 2, Babić 13, Ray 17, Suton 14 (5s), Bilan 4, Jelenek, Nurkić 14, Baltić, Baždarić 3. Trener: Jasmin Repeša

Cedevita je hrabro otvorila svoje prvo gostovanje u Eurokupu u 2014. godini. Od prve minute postavili su se ozbiljno i autoritativno, ne dozvolivši CAI Zaragozi da iskoristi prednost domaćeg terena i gotovo 7.000 svojih navijača u dvorani.

PRvu četvrtinu Cedevita je zaključila serijom 8:0 i u drugi period ušla s prednošću 15:21. U 14. minuti na semaforu je svijetlilo 17:27, no Damjan Rudež je tricom spustio zaostatak španjolske momčadi na samo 30:32 dvije i pol minute prije poluvremena.

Ipak, Cedevita je prednost i obranila i opet vratila u dvoznamenkaste vode, otišavši na poluvrijeme s ugodnih 33:44.

Napadačka kriza zahvatila je Repešinu momčad u trećoj četvrtini, šest minuta su Vitamini bili bez ubačaja, no čvrstom obranom i dalje su držali rezultatski suficit. Trica Zubčića prekinula je šestominutni post, pa je u posljednju četvrtinu Cedevita ušla s prednošću 48:54.

I posljednji period Cedevita je odigrala čvrsto, posebno u obrani. Trica Babića popela je prednost na 53:66 u 36. minuti, a posljednji pokušaj povratka Zaragoze u režiji Damjana Rudeža definitivno je pokopao "otpadak" koji je u koš pospremio Suton minutu prije kraja za 63:71.

Allan Ray je bio najefkasniji igrač Cedevite sa 17 poena, Goran Suton i Jusuf Nurkić su ubacili po 14, Luka Babić 13. Kod CAI Zaragoze je prvi strijelac bio Jospeh Jones (20), Damjan Rudež je ubacio 17 poena, uz tri asistencije.

U drugom kolu Cedevita 15. siječnja dočekuje Lietuvos Rytas kojeg s klupe vodi Aleksandar Petrović.