Katura i Paul predvodili Jolly JBŠ do vrlo uvjerljive pobjede nad Križevcima

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 11.01.2014.

Vrlo uvjerljivu pobjedu od 38 razlike, 96:58, ostvarili su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik na Baldekinu protiv Križevaca na otvaranju drugog dijela A-1 lige. Sve dileme oko pobjednika riješene su na samom startu utakmice kad su domaćini poveli s 15:0, a prednost su značajno povećali u nastavku utakmice. Do pobjede Jolly su predvodili kapetan Luka Katura i Amerikanac Miguel Paul koji se predstavio u jako dobrom svjetlu.

Jolly JBŠ – Križevci 96:58 (29:7, 24:14, 17:20, 26:17)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200

Suci: Radojković, Jurčević, Roglić (svi Split)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Gulam 8, Roso 2, Paul 19, Katura 19, Kozić 3, Vrlika 11, Surina, Bubalo 12, Vrsaljko 7, Perković 3, Cinac 12. Trener: Anđelko Matov.

Križevci: Konjević 11, Matoić, Palčić 2, Palac, Čusek 11, Proleta 2, Fodor 15, Kapelari 4, Maslić 2, Gašpar 5, Jurjević 2, Kapusta 4. Trener: Luka Bujas.

Borbeno i agresivno domaći su košarkaši ušli u susret u kojem zbog ozljede nije bilo Mrve. Katura i Bubalo Jollyju su donijeli vodstvo od 7:0, pa je gostujući trener Bujas bio primoran odmah pozvati minutu odmora. Nije to puno pomoglo, raspoloženi Šibenčani i dalje su neumoljivo punili koš gostiju. Prvi koš gosti su postigli u četvrtoj minuti, s linije slobodnih bacanja poentirao je Maslić za 15:1. Tri minute kasnije Križevci su postigli prvi i jedini koš iz igre u prvoj četvrtini, poentirao je Gašpar. Katura i Cinac zaključili su koševima četvrtinu za 29:7.

Drugu četvrtinu gosti otvaraju s 4:0, ali s dvije trice odgovara momčad Anđelka Matova. Jednu je postigao Kozić, a drugu Amerikanac Paul (treća trica iz isto toliko pokušaja) za 35:11. Do kraja poluvremena prednost Jollyja narasla je na 29 koševa (53:24), uz vrlo zapaženu rolu Amerikanca Paula koji je uz 17 koševa imao i 100% šut, ali i nekoliko skokova i asistencija.

Nastavak utakmice nije ponudilo previše uzbuđenja, prvenstveno onih rezultatskih. Prednost je bila prevelika da bi gosti mogli nešto učiniti. Nekoliko koševa povratnika Vrsaljka domaćinima je donijelo i +33 (63:30), ali Fodor, odnosno Čusek tricom smanjili su na -29 (70:41) uoči deset posljednjih minuta utakmice.

Velikim pljeskom publike, ali i gostujućeg trenera Bujasa, nagrađen je prvi šut, trica, najmlađeg Jollyjeva prvotimca, 16-godišnjeg Ivana Perkovića, za 81:47. Budući da je susret bio lišen pitanja pobjednika, domaći je trener u zadnjoj dionici četvrtine na parket poslao u isto vrijeme i sve zaštićene igrače. Tri i pol minute prije kraja, pri rezultatu 87:49, došlo je do kratkotrajnog prekida utakmice, podigao se parket, pokušali su ga popraviti djelatnici dvorane, ali i igrači Jollyja, nije išlo. Ipak, suci su, unatoč tom problemu, odlučili završiti susret. Fodor, Ćusek i Kapelari zabijali su za goste, a Cinac, Roso i Gulam za domaćine, za konačnih 96:58.

Po 19 koševa kod Jollyja postigli su Katura i Paul, po 12 Bubalo i Cinac, a 11 Vrlika. Fodor s 15 koševa bio je najefikasniji u redovima Križevaca, a po 11 dodali su Konjević i Čusek.