Igokea bez pobjede u Kragujevcu, Krka svladala susjeda na ljestvici

Branimir Korać • subota, 18.01.2014.

Još dva susreta 17. kola ABA lige odigrana su u subotu, a u njima su uspješni bili domaćini. Krka je u Novom Mestu nadigrala momčad Mega Vizure dok je Radnički u Kragujevcu svladao Igokeu...

Krka i Radnički stigli su do pobjeda koje ih udaljavaju od onih najugroženijih pozicija. Obje momčadi slavile su na svojem parketu, Krka je bila bolja od susjeda na ljestvici Mega Vizure dok je Radnički nadigrao Igokeu koja ima ambicije za plasman na Final Four ABA lige.

Slovenci su protiv mladog sastava Mega Vizure snažno otvorili utakmicu, vrlo brzo stvorili prednost i nakon toga nisu dopustili gostima da se vrate u utakmicu.

Poslije ranog bijega na 15:5, sve što je Mega Vizura napravila u nastavku susreta bilo je smanjenje na minus četiri na početku druge četvrtine, ali nije trebalo dugo čekati na novi bijeg domaćina koji se ponovno odvojio na dvoznamenkastu prednost. Do kraja susreta igrače Krke rutinski si čuvali stečenu prednost i slavili 80:65.

Prvo ime susreta bio je Edo Murić koji je predvodio Krku s 23 poena (10/19) i šest skokova, a Jaka Klobučar ga je slijedio s 21 poenom (7/12). Hrvatski internacionalac u domaćim redovima, bivši junior Splita Zvonko Buljan, utakmicu je završio sa šest poena (2/7 za dva, 0/1 za tri) i četiri asistencije za 22 minute provedene u igri.

U gostujućim redovima Nikola Jokić je ubacio 18 poena (8/18) uz deset skokova, a Vasilije Micić je dodao 15 poena (4/10) i šest asistencija.

Radnički je u Kragujevcu nadigrao Igokeu s 82:67 i ponešto sličnim rezultatom kao i Krka Mega Vizuru. Kragujevčani su na taj način pomogli i Ciboni koja se nalazi u borbi za Final Four, a sada ima dvije pobjede više od momčadi iz Aleksandrovca.

Za razliku od susreta u Novom Mestu, Igokea je bila u igri sve do druge polovice prvog poluvremena kada ulazi u krizu, a domaćin radi seriju 13:2 do odlaska na odmor.

Pokušavali su se gosti vratiti u utakmicu, na početku posljednje četvrtine u dva navrata su zaostajali samo četiri poena, no prvo Stefan Birčević, a zatim Sava Lešić pokreću domaćina koji bježi na nedostižnu prednost.

S po 16 poena Radnički su predvodili Stefan Jović (7/11, šest asistencija) i Stefan Birčević (6/8, osam skokova). Kod gostiju Nemanja Gordić je ubacio 24 poena (8/14), a Siniša Štemberger je dodao 15 poena (1/1 za dva, 4/5 za tri) uz tri asistencije.