Uvjerljivi Jug, Mornar BS, Primorje i Medveščak

Ivana Jurica • nedjelja, 19.01.2014.

12. kolo Triglav Jadranske lige donijelo je samo dvije pobjede domaćina, u preostala četiri susreta pobjede su odnijele gostujuće momčadi. Domaće bodove ostvarili su Mornar koji je bio uvjerljiv protiv Slovenaca, te Budva protiv POŠK-a. Slavlja na gostujućim terenima ostvarili su Primorje EB, Jug CO, Jadran HN i Mladost.

Riječko Primorje lako je došlo do bodova u Kotoru – 14:4. Po četiri gola u prve tri četvrtine jasno su pokazale razliku u kvaliteti između dva sastava. Kotorani su tek jednom u prvom dijelu pogodili mrežu Riječana, u nastavku još tri puta, dok je Asićeva momčad ukupno 14 puta tresla mrežu domaćina.

Po tri gola u riječkim redovima postigli su Cosmin Radu i Denes Varga, dok je Nikola Saveljić za domaćine postigao dva gola.

Neizvjesnosti nije bilo niti u Crnici. Dubrovčani su, posve očekivano, lagano odradili posao protiv mlade šibenske momčadi – 18:4. Raspucani su bili jugaši, već do kraja prve četvrtine postigli su pet golova, a prednost je do kraja utakmice samo rasla.

Čak četiri igrača u redovima Juga postigla su po tri gola: Benić, Marković, Visković i Macan, dok je kod domaćina dva gola postigao Perić.

U susretu dva Jadrana u Splitu, uspješniji je bio onaj gostujući, iz Herceg Novog koji je slavio sa 13:11. Neizvjesnost oko pobjednika trajala je sve do posljednje četvrtine u kojoj su uspješniji bili gosti, pa su na kraju i slavili pobjedu.

Pješivac je postigao četiri, a Sekulić tri u redovima pobjedničke momčadi. Po dva gola kod Splićana postigli su Jaić, Gluhaić i Milardović.

Mladost je bila bolja u zagrebačkom derbiju, slavili su na Utrinama sa 17:8. Nakon minimalnog vodstva od 2:1 poslije prve četvrtine, Žapci su s čak 9:2 dobili drugu dionicu igre i riješili sve dileme oko pobjednika.

Ante Vukičević s četiri i Kristijan Milaković s tri gola bili su najefikasniji u Kobeščakovoj momčadi, a na drugoj strani po tri gola postigli su Geratović i Šarić.

Budva je sa 13:7 nadigrala POŠK. Već do poluvremena sve su dileme oko pobjednika bile riješene, domaćini su vodili sa 8:2.

Dvostruki strijelci kod domaćina bili su Vukmirović, De Trane, Samuels i Paškvalin, dok je svih sedam golova za POŠK postigao Andro Franičević.

Drugi splitski klub bio je uspješniji, Mornar je sa 15:3 pobijedio Branik. Na poluvremenu imali su Splićani vodstvo od 8:1, a stečenu su razliku još dodatno povećali u nastavku utakmice.

Slavko Čalić ugradio je četiri gola u pobjedu Mornara, dok je dva od ti slovenska gola postigao Rajšp.