Crvena zvezda pregazila Union Olimpiju za ostanak na vrhu ljestvice ABA lige

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2014.

17. kolo ABA lige donijelo je Crvenoj zvezdi domaći dvoboj protiv Union Olimpije i novu uvjerljivu pobjedu za ostanak na vrhu ljestvice. Ljubljančani su poraženi sa 87:62 u susretu u kojem je Crvena zvezda imala potpunu kontrolu nad susretom praktički od samog početka...

Nakon poraza u Eurokupu protiv Nižnji Novgoroda, Crvena zvezda je tražila pod svaku cijenu domaću pobjedu protiv Union Olimpije. Na kraju ju je i ostvarila i to vrlo uvjerljivo 87:62 u susretu u kojem su se Ljubljančani potpuno raspali u posljednjoj dionici što su Beograđani iskoristili za popravljanje koš razlike.

Gosti su u Beograd doputovali bez i dalje ozlijeđenog Jakova Vladovića za kojim Aleš Pipan žali već duže vrijeme jer mu Vladović iznimno nedostaje u organizaciji igre. Dodajmo tu i Sasu Salina koji je i tijekom tjedna u Eurokupu kod Budivelnika nastupio bolestan pod antibioticima, jasno je da takva Olimpija protiv za nju prejake Zvezde nije bila ravnopravan protivnik.

Domaćin je kontrolu nad utakmicom preuzeo sredinom prve četvrtine kada je poveo i više nije dopustio Olimpiji da zaprijeti. Vrlo brzo su Beograđani uspjeli doći do dvoznamenkaste prednosti, malo opuštanje u drugoj dionici omogućilo je Olimpiji da spusti zaostatak na 34:30, ali do kraja poluvremena stvari su sjele na svoje mjesto i Zvezda se ponovno odvojila.

U drugom dijelu nije bilo nikakve neizvjesnosti. Momčad Dejana Radonjića potpuno je kontrolirala utakmicu, a u posljednjoj četvrtini iskoristila je dodatni pad kod Olimpije za bijeg na konačnih plus 25.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Charles Jenkins s 23 poena (10/15) i pet skokova te Boban Marjanović s 18 poena (7/9) i osam skokova. Kod gostiju Alex Stephenson je ubacio 13 poena (6/10), a Sasu Salin 12 (4/12). Paolo Marinelli je igrao sedam minuta i ubacio dva poena (1/1).