Novi poraz Cedevite u završnici, Bešiktaš slavio slično kao i Lietuvos Rytas

Bernard Jurišić • srijeda, 22.01.2014.

Na sličan način na koji je doživjela poraz od Petrovićevog Lietuvos Rytasa prošlog tjedna, Cedevita je poražena i od Ružićevog Bešiktaša večeras. U uzbudljivoj završnici Cedevita je izgubila nove važne bodove u borbi za prolaz dalje...

Cedevita - Bešiktaš 69:71 (19:12, 44:37, 52:53)

Zagreb, Dom sportova, 1.500 gledatelja.
Suci: Shemmesh (Izrael), Kowalski (Poljska), Foufis (Grčka).

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 8, Ramljak (6s), Babić 8, Delaš, Smith 7 (8s, 5a), Ray 17, Suton 7 (8s), Bilan 7, Nurkić 4, Selby 11, Baždarić. Trener: Jasmin Repeša

BEŠIKTAŠ: Yagmur 4, Guler 3, Lofton 20, Broekhoff 11 (6s), Sanli, Ružić 12, Perkins 9 (10s, 7a), Buckman 10 (6s), Sirin, Calban, Iverson 2, Topaloglu. Trener: Ahmet Kandemir.

Cedevita je protiv Bešiktaša dobro otvorila utakmicu i držala opipljivu prednost tijekom cijelog prvog poluvremena. Na prvi odmor se otišlo s 19:12, a najvećih 34:23 Cedevita je imala sredinom druge četvrtine.

Pogocima Tome Ružića Bešiktaš je zaokružio seriju od 10:0 i smanjio na 34:33, ali na poluvrijeme je Cedevita ipak odnijela ozbiljnu prednost - 44:37.

Tri i pol minute treće četvrtine igralo se bez pogodaka sbilo koje strane, a Cedevitina je prednost potom povećana na 48:39. Tu opet slijedi "crna rupa" Repešine momčadi, koja Bešiktašu dozvoljava novu seriju od 11:0 i prvo vodstvo na utakmici - 48:50 u posljednjoj minuti treće četvrtine.

Od tog trenutka pa do zadnjeg zvuka sirene vodila se bitka koš za koš. Minutu i pol prije kraja Cedevita je držala 67:65, no dvije trice Loftona i Gulera u posljednjoj minuti donijele su gostima prednost 69:71. Cedevita je imala zadnji napad, no kao i protiv Rytasa Smith nije uspio poentirati i hrvatski je predstavnik ubilježio drugi domaći poraz u drugoj rundi Eurokupa.

Allan Ray je bio najefikasniji kod Cedevite sa 17 poena, Josh Selby je ubacio 11, Nolan Smith 7 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Kod pobjedničke momčadi je najbolji bio Chris Lofton s 20 poena, Tomislav Ružić je ubacio 12 poena, uz dva skoka.