Šibenik napravio još jedan korak prema Ligi za prvaka, na Baldekinu pao Zabok

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 25.01.2014.

Poslije poraza u Rijeci u prošlom kolu u neizvjesnoj završnici, košarkaši Šibenika ponovno su se vratili na pobjednički kolosijek. Na svom su Baldekinu, nošeni podrškom pune dvorane, slavili nad Zabokom rezultatom 86:73, a najveći je doprinos dao centarski dvojac Šamadan – Vukičević koji su ukupno postigli 47 koševa.

GKK Šibenik – Zabok 86:73 (26:18, 21:14, 23:19, 16:22)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 800

Suci: Jovović (Velika Gorica), Palavra i Kruljac (oba Zagreb

GKK Šibenik: Radovčić, Badžim, Mišić 2, Kalpić 1, Bašić 15, Blaće 5, Skorić, Vukičević 21, Šamadan 26, Španja, Petani 16, Došen. Trener: Jeronimo Šarin.

Zabok: Kuga, Raič 9, Anzulović 3, Lež 16, Svoboda 4, Vlaić 10, Črnjević 2, Marić 8, Lebo 4, Tuđen, Ceranja 15, Smolić 2. Trener: Dragutin Črnjević.

Otvaranje utakmice proteklo je u minimalnom vodstvu gostiju. Domaćini su tek rijetko pogađali iz igre, a puno više s linije slobodnih bacanja. Jer već u četvrtoj minuti Zabok je bio u bonusu, a nakon što su koševima Petanija s linije slobodnih bacanja preuzeli vodstvo (9:8), više ga nisu ispuštali. A kad su pri kraju četvrtine trice povezali Petani i Šamadan prednost domaćih košarkaša skočila je na plus osam na kraju četvrtine (26:18).

Razigrao se početkom druge četvrtine Ceranja, bio je jedini strijelac gostiju. No, nije mogao sam protiv raspoloženih Šibenčana. Pogađali su Blaće, Bašić, Vukičević i Šamadan, pa je prednost do poluvremena narasla na, do tada najvećih, +15 (47:32). Šamadan je već do poluvremena postigao 15 koševa (uz 100% šut iz igre, a promašio je dva bacanja). A kad smo kod bacanja domaćini su u prvom dijelu imali 20 bacanja (15 pogođenih), a gosti sedam (četiri realizirana).

Drugo poluvrijeme Šarinova momčad otvara serijom 8:0 i dolazi do okruglih 20 koševa prednosti (55:35). U drugoj polovici četvrtine imali su domaći košarkaši i prednost od 21 (65:44, 68:47), odnosno 22 koša (70:48), točno koliko im je i trebalo da budu bolji od Zaboka i u koš razlici (jer u prvom su dijelu sezone Zabočani slavili s 21 razlike). Ali, do odlaska na predah uoči zadnje četvrtine poentirali su Marić i Lež za 70:51.

Momčad Dragutina Črnjevića odlično otvara zadnju dionicu igre: rade seriju 10:0, domaćini su četiri minute bez koša, pa je prednost smanjena na -11 (70:59). Poslije Šarinova time-outa zaustavljeno je smanjivanje prednosti. Bašić i Vukičević nisu dozvolili da se gosti još više približe, pa je susret završen pobjedom domaćih košarkaša od 13 razlike – 86:73.

Važna pobjeda za šibenski sastav, pobjeda koja ih primiče još korak bliže Ligi za prvaka. A novu pobjedu znali su Šibenčani proslavili s vjernim navijačima, predvođenima Funcutima, koji su još jednom gotovo u potpunosti napunili legendarni Baldekin. Šamadan s 26 i Vukičević s 21 košem (kapetan je imao i 18 skokova) bili su prva imena kod domaćina, a standardno važne uloge imali su i Petani (16 koševa i osam asistencija) i Bašić (15 koševa). Goste su predvodili Lež sa 16, Ceranja s 15 i Vlaić s deset koševa.