Zagreb u Trnskom nadjačao Riječane, gužva na vrhu ljestvice

Ivor Krapac • nedjelja, 26.01.2014.

Košarkaši Zagreba bili su uspješni na domaćem parketu u posljednjoj utakmici 12. kola A-1 lige. Mravi su u Trnskom došli do pobjede nad Kvarnerom 2010, u dvoboju u kojem su se gosti iz Rijeke nekoliko puta vraćali iz rezultatskog minusa, da bi na kraju ipak ostali praznih ruku...

Kao i četiri subotnja susreta, i posljednja utakmica 12. kola muške košarkaške A-1 lige donijela je pobjedu domaće momčadi. Zagreb je u Trnskom proslavio 80:73 protiv Kvarnera 2010 i time postao dio društva s jednakim omjerom na vrhu ljestvice.

Uz Mrave iz Trnskog i riječku momčad, po osam pobjeda i četiri poraza imaju i Alkar, Zabok i GKK Šibenik, u poretku od prvog do petog mjesta ljestvice. Šestoplasirani Jolly JBŠ ima omjer 7-5.

Momčad Danijela Jusupa je u nedjelju u podnevnom terminu nekoliko puta morala lomiti otpor gostiju iz Rijeke. Zagreb je bolje otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini vodio s 13 razlike, a u prvoj polovici druge dionice imao je i 36:18. No, s povratkom Riječana na samo -3 potkraj prvog poluvremena, sve je ponovno bilo potpuno otvoreno.

Mravi su do novog odvajanja došli pri kraju treće i početkom četvrte četvrtine, uz bijeg do 72:61, ali žilavi gosti imali su snage za još jedan nalet i smanjenje na 74:71 u završnici susreta. No, Kvarner 2010 nije došao bliže od toga. Miralem Halilović je s četiri uzastopna poena za domaćih +7 praktički otklonio sve dvojbe o pobjedniku.

Ivan Novačić ubilježio je 19 poena i sedam skokova, Aljoša Šarac 18 poena i četiri asistencije, a Miralem Halilović 17 poena, pet skokova, tri asistencije i dvije blokade za Zagreb. Riječane su vodili Ivica Radić (20 poena, 11 skokova) i Jure Škifić (18 poena, sedam skokova, tri asistencije).