Povratak Lokosa u Rovinj i uvjerljiva pobjeda protiv slovenskog drugoligaša

Damir Žbulj • utorak, 28.01.2014.

Nogometaši Lokomotive nastavljaju sa svojim pripremama za nastavak prvoligaške sezone. Nakon što su prije nekoliko dana na svojoj Kajzerici u 'polarnim' uvjetima nadigrali drugoligaša Goricu, preselili su se u Rovinj, gdje su odmjerili snage sa slovenskim drugoligašem Šenčurom. Ponovno nije bio upitan konačni rezultat, Lokosi su bili uvjerljivi golovima dvostrukog strijelca Špehara, Mišića te Pajača iz penala.

Lokomotiva je protiv Slovenaca dominirala tijekom većeg dijela utakmice, a u vodstvo je stigla već u destoj minuti dvoboja, krasnim pogotkom Petra Mišića iz slobodnog udarca.

Prednost je povećala u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada je kazneni udarac realizirao Pajač, dok je u nastavku posao dovršio Dino Špehar s dva pogotka u mreži slovenskog drugoligaša, koji nije u drugom poluvremenu iskoristio penal.

Vremenski uvjeti u Rovinju bili su idealni, za razliku od onih prije nekoliko dana na Kajzerici, kada su Lokosi po snježnoj mećavi odigrali dvoboj s s drugoligašem Goricom. Snašla se ekipa Tome Ivkovića i u tim vremenskim (ne)prilikama.

Novopridošli Zadranin Luka Begonja zabio je golčinu s više od 20 metara, Pjaca je poentirao glavom, a za konačnih 3:0 protiv Gorice zabio je Plum.