Pobjedom u Istanbulu Cedevita se vratila u igru za prolaz dalje

Bernard Jurišić • srijeda, 29.01.2014.

I treća utakmica Cedevite u drugom krugu Eurokupa prilično je sličila na prethodne dvije. Samo ovog puta s drugačijim ishodom. Veći dio utakmice Cedevita je vodila protiv Bešiktaša u Istanbulu, ali pobjedu je morala potvrditi u uzbudljivoj završnici...

Bešiktaš - Cedevita 55:58 (15:12, 27:35, 42:44)

Istanbul, Bešiktaš Integral Arena, 2.500 gledatelja.
Suci: Christodoulou (Grčka), Jasevičius (Litva), Tomov (Bugarska).

BEŠIKTAŠ: Yagmur, Guler 9, Lofton 11, Broekhoff 10 (7s), Sanli, Ružić 5 (8s), Perkins 7 (6s, 7a), Sirin, Calban, Iverson 10, Topaloglu 3. Trener: Ahmet Kandemir

CEDEVITA: Zubčić 8, Ramljak 5, Babić 9, Delaš 8, Smith, Ray 9, Suton 7 (9s), Bilan 4, Nurkić 8, Baltić, Baždarić. Trener: Jasmin Repeša

Nakon što su protiv Lietuvos Rytasa i Bešiktaša u Zagrebu izbudili šokantne završnice, košarkaši Cedevite konačno su iz trećeg pokušaja u sličnoj završnici uspjeli slaviti. Vrijednim trijumfom u Istanbulu momčad Jasmina Repeše vratila se u igru za prolaz dalje.

Prvu četvrtinu turska je momčad završila s prednošću 15:12, ali Cedevita je serijom 13:0 na otvaranju druge četvrtine odjurila na 15:25. Prve poene u drugoj četvrtini Bešiktaš je postigao tek nakon šest minuta, a minutu prije poluvremenu Cedevita je imala prednost 22:35.

Po običaju, Cedevitini problemi krenuli su u trećoj četvrtini. U 26. minuti još je na Cedevitinom kontu bilo komotnih 30:42, da bi se Bešiktaš serijom od 10:0 vratio u utakmicu i u posljednju četvrtinu ušao s minimalnih 42:44.

Na početku posljednje četvrtine domaćini su na oduševljenje svojih navijača poveli 45:44, no Cedevitini igrači ipak su zaustavili daljnji potop. Dvije i pol minute prije kraja držali su 51:57, a trica Loftona 48 sekunda prije kraja donijela je Bešitašu 55:57.

17 sekunda prije kraja Suton pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 55:58, a zadnji napad Bešiktaša Perkins loše odigrava i Cedevita je uzdignutih ruku dočekala sirenu.

Raritet je da nitko u Cedevitinoj momčadi nije postigao dvoznamenkasti broj poena, po 9 su postigli Babić i Ray, po 8 Zubčić, Delaš i Nurkić. Kod Bešiktaša je Lofton ubacio 11, Tomislav Ružić pet, uz 8 skokova.