Regionalna liga (M), 11. kolo, 29.01.2014, 18:00 h
Meškov Brest 32:23 Vojvodina
Vojvodina

Bjeloruski Meškov uvjerljivim slavljem nad Vojvodinom otvorio drugi dio regionalne sezone

Zvonka Keliš • četvrtak, 30.01.2014.

Zaostalim susretom 11. kola SEHA lige otvoren je ove srijede drugi dio regionalnog rukometnog natjecanja. Snage su tako prve odmjerile ekipe Meškov Bresta i Vojvodine, a u zanimljivom susretu uvjerljivo se boljom pokazala domaća momčad predvođena Davidom Špilerom.

Rukometaši bjeloruskog Meškov Bresta na odličan su način otvorili drugi dio regionalne sezone te su nastavili koračati k novom Final Fouru SEHA lige. U zaostalom susretu 11. kola Bjelorusi su ugostili momčad Vojvodine koja se, pak, kući vratila s uvjerljivim porazom te bez novih bodova.

Uvjerljiv je domaćin bio od prve minute dvoboja kada ga u vodstvo dovodi raspoloženi Slovenac David Špiler, a nakon zanimljivih 13 minuta igre svoj prvi službeni regionalni pogodak za Meškov postiže i Rastko Stojković koji postavlja domaćih +3 (6:3). Vrijeme je bilo da Bjelorusi tada ubace u brzinu više te se dodatno odvoje od svog suparnika koji jednostavno ne pronalazi rješenja za domaću obranu te se u završnicu prvoga dijela ulazi s odličnih 13:5 za domaću momčad. Do odlaska na odmor momci Željka Babića odvajaju se i na +10 (16:6), dok na predah odlaze s vodstvom 18:9.

Uvodne minute nastavka također je obilježio bivši Zagrebaš Špiler koji samo povećava bjelorusku prednost, raspoložen je tada i Stojković, ali i bivši igrač Poreča David Miličević. Stečeno vodstvo domaći rukometaši više ne ispuštaju te stoga mirno privode susret kraju. Nakon 26:16 sredinom drugoga dijela Vojvodina do samoga kraja ponešto smanjuje svoj zaostatak te se kući vraća s porazom 23:32.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je David Špiler sa šest postignutih pogodaka, kapetan Ljubo Vukić i David Miličević dodali su po tri gola, Robert Markotić dva, Ivan Karačić jedan, dok se Domagoj Sršen nije upisao u listu strijelaca. Ivan Pešić i Vitalij Čarapenka sakupili su sedam obrana, dok je na suprotnoj strani Bojan Perović obranio devet lopti. Najbolji kod Vojvodine bio je Uroš Elezović s osam golova, dok je Milan Mirković dodao njih pet.