Crvena zvezda lako protiv Budućnosti, Igokea preokretom slavila u Ljubljani

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2014.

Još dva susreta 19. kola ABA lige odigrana su u nedjelju, a pobjedama su ih okončali Crvena zvezda koja je učvrstila vodeću poziciju te Igokea koja je stigla do vrijedne pobjede u borbi za Final Four slavljem u Ljubljani...

Igokea je velikim preokretom u drugom poluvremenu stigla do pobjede na gostovanju u Ljubljani 66:62. U Pipanov kadar vratio se i Jakov Vladović, međutim hrvatski razigravač nije bio raspoložen.

Olimpija je jako dobro otvorila utakmicu i dugo je bila u plusu. Na početku drugog poluvremena tricom Vladovića je povela s 40:24 i činilo se da će otići do pobjede. Gosti su ipak uspjeli smanjiti zaostatak i spustiti se na jednoznamenkasti minus te su tako naznačili da domaćin neće imati baš lagan posao.

U 33. minuti bilo je 58:49 za Slovence, no onda Igokea radi seriju 8:0 potpuno se vraća u utakmicu. U samoj završnici domaćin je bio vrlo brzoplet i slab u napadu, gubile su se lopte i nepotrebno forsirao šut za tri poena i Igokea je to iskoristila te otišla do pobjede.

Odličan u redovima gostiju je bio Nemanja Gordić s 29 poena (9/16), a Siniša Štemberger je za 30 minuta dodao sedam poena (2/2 za dva, 1/2 za tri), pet skokova i tri asistencije. Kod Olimpije Dino Murić je ubacio 13 poena (5/11) uz šest skokova, a Alen Omić 11 poena (5/9) uz pet skokova. Jakov Vladović je za 26 minuta ubacio pet poena (1/5 za dva, 1/7 za tri) uz po tri asistencije i skoka dok Paolo Marinelli nije ulazio u igru.

Crvena zvezda je rutinski odradila posao protiv Budućnosti i slavila je puno lakše nego što to konačnih 74:64 sugerira. Beograđani su potpuno dominirali utakmicom od samog početka i Budućnost je tek u samoj završnici smanjila zaostatak.

Od 65:42 na ulasku u posljednju četvrtinu, Zvezda je dopustila gostima dolazak na minus deset i to je ono što neće zadovoljiti Dejana Radonjića.

Raško Katić je predvodio Crvenu zvezdu sa 16 poena (7/13) i šest skokova, DeMarcus Nelson je dodao 14 poena (5/9) i pet dodavanja dok je Ivan Radenović ubacio deset poena (3/4).