Barcelona pregazila Švicarce, Metalurg namučio PSG

Ivana Strahija • nedjelja, 09.02.2014.

U Ligi prvaka pregršt zanimljivih susreta, a do pobjede su uz veliku muku stigli zvjezdani Parižani protiv Červarovog Metalurga.

St Peterburg - Celje Pivovarna Laško 29:29 (16:13)

U "Zagrebovoj" skupini Celje je došlo do boda u gostima u Rusiji, a domaći St Peterburg do svog prvog boda u Ligi prvaka ove sezone. Rusi su mogli i pobijediti, da nije Celje zaigralo bolje u drugoj polovici susreta.

U prvom dijelu Slovenci kreću loše, iako su bili favoriti. Ruski rukometaši odradili su u prvih 30 minuta agresivnu obranu, dok im u napadu gostujuća strana nije dobro parirala te su većim dijelom prvih 30 minuta bili u prednosti +3, a zabili su čak 16 golova u slovensku mrežu.

U drugom poluvremenu se na početku Celjani i dalje muče, smanjuju ruskih +3 tek nakon deset minuta igre, no nakon toga im kreće na bolje, a veliku je ulogu odigrao i Ivan Slišković, hrvatski reprezentativac, koji je u tom razdoblju zabio dva svoja pogotka.

Do izjednačenja Celje dolazi kod 23. gola, pa prelazi u vodstvo i uskoro okreće uloge s +3. No, završnicu slovenski sastav nije dobro odradio te je na koncu upisan bod. "Očekivali smo pobjedu, nismo igrali na našoj standardnoj razini, a posebno je obrana bila loša. Kad smo se sredinom drugog dijela konačno trgnuli, opet smo počeli raditi greške i dozvolili smo domaćinima da nas uhvate", rekao je Branko Tamše, trener Celja.

I dok je St Peterburg upisao prvi svoj bod, Celju je taj isti bod omogućio da ostane u igri za prolazak dalje, na trećem mjestu tablice sa sedam bodova.

PSG Handball - Metalurg 32:29 (16:12)

Parižani su u Ligi prvaka upisali svoju petu pobjedu, i to protiv Metalurga Line Červara. No, utakmica je za PSG bila sve prije no laka, jer su žilavi Makedonci dali sve od sebe ne bi li iznenadili zvjezdane domaćine.

Susret počinje uvjerljivim vodstvom Parižana, koji u prvoj četvrtini rade 9:2 i dvorana je uvjerena da se sprema laka pobjeda domaćina. No, uz pokoju izmjenu u sastavku makedonska se momčad polako diže u igri i do ulaska u posljednju minutu stiže na svega -3 (15:12).

U drugi dio Metalurg ulazi još agilnije, a uz poboljšanu obranu i raznovrsniji napad, u 52. minuti dolazi do potpunog preokreta i na korak od senzacije, s 26:27 i vodstvom nad domaćinima, koji su se nepotrebno opustili. Kreator preokreta bio je Goce Georgijevski, no on, kao ni ostatak momčadi, nije nastavio u takvom tempu te u preostalih osam minuta gosti uspijevaju zabiti svega dvaput te domaćini odnose pobjedu.

U redovima PSG-a istaknuo se Marko Kopljar sa sedam golova, Igor Vori zabio je pet, a Jakov Gojun tri.

Wacker Thun - Barcelona 23:39 (13:17)

Švicarci u Ligi prvaka doživjeli su teški poraz od slavne Barcelone, koja je uvjerljivo prva na tablici skupine C.

Momčad u kojoj igra Borna Franić (2 pogotka) u prvom je dijelu susreta još držala svoju stranu, imala egal na 7:7 i vodstvo na 9:8 u 20. minuti. Egal domaćini drže do 13:13, no u završne četiri minute prvog poluvremena samo Barca zabija golove i na odmor ide s +4.

U drugom poluvremenu međutim 2400 gledatelja svjedoči pravom gaženju domaće momčadi, koja je doduše uspjela zabiti deset pogodaka, no 22 koliko je postigla Barcelona nije bilo moguće nadoknaditi. Najviše je pogodaka zabio Kiril Lazarov (7), a potom Sjarhej Rutenka (6).

SG Flensburg-Handewitt - HK DROTT Halmstad 33:25 (20:8)

Švedska ekipa u Njemačku je stigla bez iluzija, dok su domaćini bili motivirani činjenicom da pobjedom osiguravaju mjesto u daljnjem natjecanju.

Flensburg tako i kreće u utakmicu, ima 4:0 do sedme minute, a desetak minuta prije kraja prvog dijela ima dvoznamenkastu prednost, na kojoj je samo dalje gradio svoju konačnu pobjedu.

Veliki je udio u pobjedi domaćina imao sjajni vratar Mattias Andersson, inače Šveđanin, koji je u trideset minuta na vratima Flansburga upisao 17 obrana.