Regionalna liga (M), 13. kolo, 12.02.2014, 18:00 h
Partizan 30:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Stepančić predvodio Zagrebaše do minimalnog slavlja nad Partizanom

Zvonka Keliš • srijeda, 12.02.2014.

Momčad CO Zagreba uspješno se vratila i na regionalne terene, naime, ove je srijede u Beogradu u sklopu 13. kola SEHA lige snage odmjerila s domaćinom Partizanom koji je pružio dobar otpor, no Zagrebaši se ipak kući vraćaju s minimalnim slavljem te nova tri vrijedna regionalna boda.

Partizan - CO Zagreb 30:31 (18:17)

13. kolo SEHA GSS lige

Partizan: Ristanović (5 obrana), Mih. Radovanović (6 obrana); Ilić 2, Jovanović 2, Mil. Radovanović, Vuković 4, Mršulja, Matičić 2, A. Radovanović 3, Kostadinović 4, Beočanin 2, Rašić 2, Kukić, Marsenić 5, Mandić 4, Minić
Trener: Aleksandar Brković

CO Zagreb: Ivić (10 obrana), Stevanović (1 obrana); Mihić 2, Stepančić 8, Matulić 5, Čorić 2, Šebetić 2, Horvat 2, Šušnja, Šandrk 1, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović 4, Vuglač, Kovačević 1
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Partizan: 2/5; CO Zagreb: 2/3
Isključenja: Partizan: 4 min.; CO Zagreb: 8 min.
Crveni Karton: Partizan: Ilić (60. min.); CO Zagreb: -

Vrijeme je ove srijede bilo za povratak aktualnog hrvatskog i regionalnog prvaka dvobojima SEHA lige. Naime, nakon uspješnog i vrlo dobrog otvaranja nastavka europske sezone te sigurnog slavlja nad ekipom Motor Zaporožja, Zagrebaši su se u sklopu 13. kola SEHA GSS lige uputili u Beograd kako bi snage odmjerili s posljednjeplasiranom momčadi Lige, Partizanom.

Na putu k nova tri regionalna boda trener CO Zagreba Boris Dvoršek odlučio je priliku dati igračima koji su imali nešto manju minutažu te oporavljenicima od ozljede, a u sastavu su se našli i Lovro Mihić i Leon Šušnja koji su propustili europski dvoboj u subotu, dok ovoga puta u njemu nije bilo Ilije Brozovića i Lovre Šprema.

Gosti susret u dvorani Banjica lijepo otvaraju pogotkom Tea Čorića za uvodnih 1:0 na što odgovor odmah nudi Aleksandar Radovanović. Vrijeme je potom bilo i da mladi Luka Šebetić kao i desno krilo Jerko Matulić pokažu što znaju stoga u narednim minutama sigurno tresu domaću mrežu, dok se na suprotnoj strani i dalje raspoloženim pokazuje Aleksandar Radovanović, a pridružuje mu se potom i Viktor Matičić (3:3).

Do prvog +2 gostujućeg vodstva u susretu Zagrebaše potom predvode Josip Šandrk i Antonijo Kovačević, no Partizanu nije trebalo dugo da se vrati u ogled i poravna rezultat (7:7). Sredinom prvoga dijela domaćin je, naime, ubacio u brzinu više i dok gostujuća momčad nije uspijevala posložiti svoj napad stoga Partizan, nošen glasnom podrškom i pjesmom svojih navijača, stiže i do svog prvog vodstva u susretu (8:7). Borbeno je bilo u narednim minutama dvoboja, naime, pri ulasku u završnicu prvoga poluvremena Matulić se pokazuje sigurnim te, nakon pogotka Sandra Obranovića za izjednačenje, osigurava svojoj momčadi nova dva pogotka prednosti (12:10).

Međutim, domaća se momčad nije predavala, Zagrebovu vrataru Ivanu Stevanoviću nije išlo stoga se među vratnicama zagrijao Filip Ivić, no momci Aleksandra Brkovića s lijepim akcijama pronalaze put kroz Zagrebovu obranu te se tri minute prije kraja prvoga dijela vraćaju u vodstvo (16:15). Na domaćih +2 potom povisuje povratnik u redove crno-bijelih Vladimir Vuković, dok do odlaska na odmor CO Zagreb preko Luke Stepančića smanjuje svoj zaostatak na minus jedan (17:18).

U nastavak dvoboja dobro ulazi Stepančić koji odmah poravnava rezultat na 18:18, dok je vrijeme potom bilo za novo domaće odvajanje, ali i da gostujući kapetan Zlatko Horvat naniže dva gola za nastavak izjednačenja u Beogradu. Ponovno su potom domaći rukometaši poveli s +2 da bi potom Stepančić nanovo namjestio svoj top, Obranović ukrao loptu i lijepo realizirao kontru, a pridružuju im se tada i Stipe Mandalinić i Mihić kako bi odveli Zagrebaše na 24:22.

Raste potom prednost regionalnog prvaka koji sredinom drugoga poluvremena pokazuje što sve zna i umije stoga je domaći trener Brković primoran uzeti minutu predaha kako bi razbudio svoje momke i posložio redove Partizana. Pri ulasku u samu završnicu susreta domaći post prekida Mihajlo Marsenić koji tako smanjuje zaostatak svoje momčadi na minus tri (23:26).

Iako se gostujući rukometaši ubrzo ponovno odvajaju na sigurnih +4 (27:23), ukazuju se tada Ljubomir Jovanović i Marsenić koji u posljednjim minutama čine susret još zanimljivijim (25:27), a potvrđuje to i Vanja Ilić koji nekoliko trenutaka kasnije održava minus dva svoje ekipe da bi Jovanović i Matičić pet minuta prije kraja postavili 28:29. Nije se Partizan predavao do samoga kraja i u posljednjoj minuti preko Marsenića postavlja rezultat 30:30, dok sa zvukom sirene Stepančić osigurava CO Zagrebu minimalno slavlje 31:30.