Damjan Rudež tricom sa zvukom sirene srušio Cedevitu u Zagrebu

Bernard Jurišić • srijeda, 12.02.2014.

I treća domaća utakmica Cedevite nalikovala je prethodnim dvjema kao jaje jajetu. Tijesnih 40 minuta, tijesna završnica i - tijesan poraz. Ovog puta tricom sa zvukom sirene pokopao ih je Damjan Rudež...

Cedevita - CAI Zaragoza 74:77 (16:20, 35:35, 50:50)

Zagreb, Dom sportova, 1.500 gledatelja.
Suci: Rocha (Portugal), Silva (Portugal), Michelides (Švicarska).

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 5 (4s), Ramljak 5, Babić 4, Delaš 9, Smith 6, Ray, Suton 4, Bilan 15, Nurkić 18, Baltić, Baždarić 8 (5a). Trener. Jasmin Repeša

CAI ZARAGOZA: Jones 12 (6s), Roll 8, Stefansson 5, Rudež 9, Llompart 6 (8a), Sanikidze, Šermandini 10 (6s), Tomas, Norel 12, Tabu 15, Fontet. Trener: Jose Luis Abos

Cedevita je ubilježila i treći domaći poraz u drugoj fazi Eurokupa. I to praktično na isti način kao i prethodna dva. Ovog puta uz potpis Damjana Rudeža, po sistemu "Tko će kome..."

Sve se odvijalo kao na "ponovljenoj traci" u odnosu na prethodne dvije domaće utakmice protiv Lietuvos Rytasa i Bešiktaša. Zaragozi je pripala prva četvrtina (16:20), Cedeviti druga (35:35), treća je bila potpuno izjednačena (50:50).

Dvije i pol minute prije kraja Cedevita je s dvije trice Delaša otišla na 71:66, što je u ovakvoj utakmiti trebala biti značajna prednost. No, Repešina momčad u "crnu rupu" upada u najgorem mogućem trenutku, a Zaragoza u minutu i pol radi seriju od 8:0 za 71:74 na ulazu u posljednju minutu.

14 sekunda prije kraja Delaš pogađa prvo slobodno bacanje za 72:74, ali promašuje drugo. No, Suton skače u napadu i s linije slobodnih bacanja postavlja 74:74.

Zaragoza je za zadnji napad imala 12,5 sekunda. Llopmpart je potrošio polovicu napada i poslao loptu na krilo gdje ju je prihvatio Damjan Rudež i tricom sa zvukom sirene donio Zaragozi pobjedu i ostanak u igri za prolaz dalje. A Cedeviti imperativ pobjede u Vilniusu u posljednjem kolu.

Rudež je utakmicu završio s 9 poena, četiri skoka i tri asistencije, Jonathan Tabu je bio najefikasniji kod španjolske momčadi s 15 poena. Kod Cedevite je Jusuf Nurkić ubacio 18 poena, Miro Bilan 15, a lošu partiju bez poena i četiri izgubljene lopte u 21 minutu na parketu odigrao je Amerikanac Allan Ray.

U posljednjem kolu Cedevita gostuje u Vilniusu kod Lietuvos Rytasa, a CAI Zaragoza kod kuće dočekuje Bešiktaš.