Zlato na 10 kilometara odlazi u Poljsku, Vedrana Malec na 59. mjestu

Kristijan Musa • četvrtak, 13.02.2014.

Poljakinja Justyna Kowalczyk osvojila je zlatnu medalju u disciplini 10 kilometara klasičnim stilom šestog dana Olimpijskih Igara u ruskom Sočiju. Srebro je otputovalo u Švedsku, dok je brončano odličje otišlo u najuspješniju nordijsku naciju u dosadašnjem tijeku Igara – Norvešku.

Najbolja u disciplini 10 kilometara klasičnim stilom na Olimpijskim Igrama u Sočiju bila je poljska olimpijka Justyna Kowalczyk. Poljakinja, ujedno i osvajačica olimpijskog zlata iz Vancouvera, ali u trostruko dužoj dionici, odradila je svoju stazu od 10 kilometara za 28 minuta i 17.8 sekundi.

Još jedna osvajačica zlata iz Kanade prije četiri godine, Šveđanka Charlotte Kalla osvojila je srebro u ovoj utrci sa zaostatkom od 18.4 sekunde, dok je brončanu medalju osvojila Norvežanka Therese Johaug s 28.3 sekunde zaostatka za pobjedničkim vremenom. To je bila sedma medalja za Norvešku u skijaškom trčanju te su u tom segmentu definitivno najuspješnija svjetska nacija.

“Drvena“ medalja pripala je Aino-Kaisi Saarinen iz Finske, peta je bila Marit Bjoergen, osvajačica zlata prvog natjecateljskog dana u Sočiju, šesto mjesto je pripalo Nijemici Stefanie Boehler, dok je sedma Ruskinja Natalija Žukova.

Hrvatska predstavnica Vedrana Malec u konačnici je završila na 59. mjestu s pet minuta i 24.5 sekunde zaostatka za pobjedničkim vremenom.