Novo zlato za Fourcadea, Jakov Fak osvojio 32. mjesto u utrci na 20 kilometara

Kristijan Musa • četvrtak, 13.02.2014.

Nakon osvojenog zlata na 12.5 kilometara dohvatno, Francuz Martin Fourcade je doskijao do zlata i na utrci 20 kilometara. Francuz je briljirao u individualnoj utrci te dokazao da s pravo slovi kao najbolji biatlonac današnjice. Komplet medalja upotpunili su Nijemac Lesser i Rus Garaničev.

Francuski biatlonac Martin Fourcade osvojio je još jednu zlatnu medalju na 22. Zimskim Olimpijskim Igrama u ruskom Sočiju. Nakon najsjajnije kolajne na 12.5 kilometara dohvatno, Francuz je isto odličje uzeo na individualnoj utrci dužine 20 kilometara.

Pobjedničko vrijeme iznosilo je 49 minuta i 31.7 sekundi, a 12.2 sekunde sporije je do cilja doskijao Erik Lesser. Iako je Nijemac bez pogreške odradio pucački dio utrke, Fourcade je ponovno na rutinu stigao do prvog mjesta, iako je zaradio jednu kaznenu minutu.

Broncu je osvojio domaći biatlonac Evgenij Garaničev. Četvrto i peto mjesto pripalo je Austrijancima Ederu i Landertingeru, šesti je bio Francuz Beatrix, brončani iz utrke na 12.5 kilometara dohvatno, dok je sedmoplasirani bio branitelj naslova iz Vancouvera, Norvežanin Emil Hegle Svendsen.

Amerikanac Bailey, Ukrajinac Semenov i Nijemac Boehm kompletirali su prvih deset. Dvojac, koji je podijelio srebro u istoj disciplini na prethodnim Igrama, Norvežanin Ole Einar Bjoerndalen i Bjelorus Sergej Novikov, iznimno loše su odradili ovu utrku. Iskusni 40-godišnji Bjoerndalen završio je na 34. mjestu, dok je Novikov bio čak 20 mjesta lošiji.

Jakov Fak je završio kao 32. s tri minute i 45.7 sekundi zaostatka za pobjednikom. Fak je zaradio čak četiri kaznene minute, što je uvelike utjecalo na njegov konačni plasman te je potvrdio da ga na ovim Igrama baš i ne ide, za razliku od onih u Vancouveru prije četiri godine.