Teška, ali slatka pobjeda GKK Šibenika nad Križevcima, Liga za prvaka sve bliže

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 15.02.2014.

Još jedan važan korak prema Ligi za prvaka napravio je GKK Šibenik u domaćem susretu protiv Križevaca. Slavili su Šibenčani sa 92:89 i to nakon tjedna prožetog ozljedama i bolestima gotovo pa cijele momčadi. Upravo zbog toga nije to bilo standardno kvalitetno izdanje Šibenčana, ali za njih je najvažnije da su upisali bodove protiv u potpunosti rasterećenih Križevaca, što im je (barem na jednu večer) donijelo i prvo mjesto na ljestvici A-1 lige.

GKK Šibenik – Križevci 92:89 (21:21, 20:25, 29:25, 22:18)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 500

Suci: Peić (Slavonski Brod), Basarić (Split) i Palavra (Zagreb)

GKK Šibenik: Radovčić, Badžim 3, Mišić 5, Kalpić 6, Bašić 15, Blaće 17, Vukičević 5, Vujičević, Šamadan 9, Španja, Petani 24, Došen 8. Trener: Jeronimo Šarin.

Križevci: Konjević 21, Matoić 2, Palac 2, Marković, Fodor 23, Kapelari, Prstec, Maslić 5, Jurjević 6, Jakoliš 15, Kapusta 15. Trener: Luka Bujas.

Cijelog je tjedna trener Šibenika Jeronimo Šarin muku mučio na treninzima s izostancima igrača. Što zbog ozljeda, što zbog bolesti bio je lišen gotovo pa cijele momčadi i upravo je zbog toga uoči utakmice naglašavao kako će utakmica protiv Križevaca biti najteža moguća.

Nakon uvodnog vodstva gostiju, Blaće je u četvrtoj minuti domaćinima donio prvo vodstvo (9:7). Ali kratkog je to bilo daha, Križevci su ponovno preuzeli vodstvo. Fodor i Kapusta ubacili su trice, poentirali su i Jakoliš i Konjević, pa je momčad Luke Bujasa u nekoliko navrata imala vodstvo od četiri razlike (18:14, 20:16). Ali Došen i Kalpić vraćaju u potpuni egal na kraju prve četvrtine (21:21).

Poklon za Tonija Nakića

Uoči početka utakmice na centar igrališta izašao je Toni Nakić, senzacionalni pobjednik u tricama na All-stars utakmici odigranoj nedavno na Baldekinu. Publika ga je još jednom nagradila velikim pljeskom, a Snajper iz Mandaline Domagoj Bašić za poklon mu je uručio svoj dres.

Pet koševa u nizu Petanija na otvaranju druge četvrtine Šibenčanima donose plus pet (26:21). Razigrani gosti rade seriju 7:0 odmah potom i preuzimaju vodstvo – 30:29. Trica Došena, odnosno koš Bašića kratko su prednost vratili na stranu domaće momčadi, ali Jakoliš, Kapusta i Konjević drže svoju momčad u prednosti na kraju prvog dijela – 46:41.

U trećoj četvrtini pravi festival trica i s jedne i s druge strane (ukupno 11). Dvije trice Konjevića, odnosno jedna Fodora Križevcima donose do najvećih plus sedam (55:48 u 22. minuti), ali razigrani Blaće vraća domaćine na minimalni zaostatak. Sjajan šut goste služi i u nastavku četvrtine, pa imaju i plus osam (64:56). Ali u brzinu više ubacuje tada domaći playmaker Teo Petani: veže tri trice, pogađa i s linije slobodnih bacanja za približavanja na samo minus jedan (70:71) uoči zadnjih deset minuta.

Nove dvije trice domaćih na otvaranju četvrte četvrtine vraćaju im vodstvo – 76:73. Prije nego su iz igre zbog pet prekršaja ispali i Mišić i Kalpić oba su pogodila po jednu tricu za nešto veću prednost – 84:78. Gosti se nisu predavali, smanjili su na minus dva (85:83), ali Vukičević i Bašić nisu dopustili ulazak u neizvjesnu završnicu. U zadnju se minutu ušlo rezultatom 91:85, a osim Petanijevog jednog slobodnog bacanja, poentirali su još Konjević i Fodor za konačnih 92:89.

Kod Šibenika Petani je ubacio 24 koša (imao je i deset asistencija), Blaće je dodao 17, a Bašić 15. Križevce su predvodili Fodor s 23 i Konjević s 21 košem, dok su po 15 ubacili Jakoliš (plus deset skokova) i Kapusta (i osam asistencija).