Biatlon: Reprezentacija Ukrajine uzela zlato

Martina Oštrić • petak, 21.02.2014.

Biatlonke Ukrajine osvojile su zlato na 4x6 kilometara. Slavile su ispred domaćina Rusije te Norvežanki. Bjeloruskinjama ni trostruka zlatna nije uspjela pomoći da dođu do medalja.

Uz nemire koji čine svakodnevicu u Ukrajini, njihova ženska biatlonska reprezentacija donijela im je barem na trenutak malo radosti osvojivši prvo zlato na ZOI. Ukrajinke u sastavu Julija Džima, blizanke Vita i Valj Semerenko i Olena Pidhrušna na cilj su stigle za 1:10:02,5 sati, te imale ukupno pet promašaja.

Ukrajinke su bile bolje od Ruskinja za 26,4 sekunde, premda su Ruskinje imale promašaj manje, nisu bile dovoljno brze da nadoknade razliku nad pobjednicama. Treće mjesto zauzele su Norvežanke, zlatne u miješanoj štafeti. Darja Domračeva i njena Bjelorusija doskijale su tek do petog mjesta.

Za Ukrajinu je ovo druga medalja u ženskom biatlonu nakon što je VIta Semerenko uzela broncu na 7,5 km.