Poraz u Mađarskoj Igokeu dodatno udaljio od završnog turnira ABA lige

Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Košarkaši Igokee nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju u Mađarskoj gdje su tražili dobar nastup i bodove prijeko potrebne za ulazak u konkurenciju za odlazak na završni turnir ABA lige. Szolnoki je bio bolji sa 79:72...

Košarkaši Igokee nisu uspjeli upisati gostujuću pobjedu u Mađarskoj kod Szolnokija koji je tako pomogao Ciboni u borbi za odlazak na završni turnir ABA lige. Mađari su bili bolji sa 79:72 i tako su stavili Igokeu u dodatne probleme.

U posljednja tri kola momčad iz Aleksandrovca je bila uspješna i nadala se nastavku niza kod Szolnoki koji je zaigrao opušteno i u završnici je upisao pobjedu.

Na poluvremenu je Igokea imala prednost, u 26. minuti je vodila i s osjetnih 48:39 i činilo se kako će Szolnok napustiti neporažena.

Ipak, dvije trice Davida Vojvode vratile su domaćina u utakmicu i ušlo se u neizvjesnu završnicu. Upravo raspoloženi Vojvoda bio je kreator i ključnog odvajanja domaćina u posljednje dvije minute kada je također vezao dvije trice i odveo Szolnoki na 73:67 te Igokea više nije imala nikakav odgovor.

Vojvoda je susret završio s 28 poena (9/12, trica 5/7), a slijedio ga je Justin Holiday s 12 poena (4/10) i sedam skokova. Kod gostiju Nemanja Gordić je ubacio 17 poena, ali uz loš šut 4/16 čemu je dodao devet skokova dok je isti broj poena ubacio i Siniša Štemberger uz šut 1/2 za dva i 5/11 za tri poena.