Kiel uvjerljivo svladao Balićev Wetzlar, RN Löwen lako do novih bodova

Danijela Lemaić • ponedjeljak, 24.02.2014.

U rukometnoj Bundesligi za vikend je odigrano posljednjih pet utakmica 23. kola. Do uvjerljivih pobjeda stigali su Kiel, koji je svladao Balićev Wetzlar, kao i Melsungen i RN Löwen, dok su susreti Göppingena i Lemga te Eisenacha i Emsdettena bili neizvjesni do samoga kraja.

HSG Wetzlar - THW Kiel 24:35 (12:17)

U goste Wetzlaru je stigla najbolja ekipa njemačke lige, a uoči utakmice trener Wetzlara Kai Wandschneider znao je da njegove igrače čeka težak susret te nije mogao računati na Tobiasa Reichmanna i Ivana Balića koji zbog lakših ozljeda nisu mogli pomoći svojoj ekipi da ostvari bolji rezultat.

Susret su dobro otvorili vratari, naime, prvi pogodak na utakmici stigao je tek krajem treće minute kada za 1:0 zabija Florian Laudt za domaćine. Put do Wetzlarove mreže Kiel je pronašao tek u sedmoj minuti kada siguran biva Gudjon Sigurdsson (2:1). Wetzlar se vrlo dobro držao stoga se većinu prvoga dijela igralo u egalu. Pred kraj prvog poluvremena Kiel podiže tempo te s pet uzastopnih pogodaka ostavlja Wetzlar na minus pet i postavlja rezultat na poluvremenu 12:17.

Drugi dio susreta momčad Alfreda Gislasona pokazala je zašto je na vrhu tablice, naime, već nakon 15 minuta igre u nastavku imala je velikih deset golova prednosti (25:15) te Wetzlar nije imao nikakve šanse približiti se Kielu. Do kraja susreta gosti su čuvali stečenu prednost stoga je konačan rezultat na semaforu bio 35:24. Kiel je do pobjede vodio Patrick Wiencek sa šest pogodaka, dok su jedan manje upisali Marko Vujin, Filip Jicha i Rasmus Lauge Schmidt. Kod domaćina najbolji je bio Kevin Schmidt s pet golova, dok je Kent Robin Tonnesen Kielovu mrežu zatresao četiri puta.

Rhein-Neckar Löwen - SC Magdeburg 32:26 (17:13)

U svojoj SAP Areni Löwen je ugostio Magdeburg koji mu je u prvom susretu uspio izvući bod. S obzirom na to da Lavovi iza sebe imaju deset uzastopnih pobjeda i jako dobar rezultat u Ligi prvaka bilo je za očekivati kako Magdeburg neće imati prevelike šanse ponoviti taj rezultat.

Utakmicu je jako dobro otvorio Magdeburg, naime, u dva navrata imao je čak tri gola prednosti nad Löwenom (11:8, 13:10), ali tada se budi Niklas Landin na golu te domaćin prebacuje u višu brzinu. Uwe Gensheimer izjednačava (13:13), dok lakim pogodcima Andyja Schimdta i Nikole Manojlovića momci Gudmundura Gudmundssona prelaze u vodstvo te ostavljaju Magdeburg na minus četiri (13:17), razlikom s kojom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu prednost RN Löwena je samo rasla, tako je u 35. minuti imao velikih sedam golova više (21:14) te u 44. minuti njih čak 13. Igrači Franka Carstensa teško su pronalazili put do Landinove mreže stoga je ona bila mirna punih deset minuta. Post kod Magdeburga prekida Marko Bezjak koji biva siguran s linije sedam metara. Utakmicu je RN Löwen mirno priveo kraju te ostavio Magdeburg na minus osam (26:32).

Kod Lavova najbolji su bili Uwe Gensheimer s osam pogodaka, a Patrick Groetzki u pobjedu svoje ekipe ugradio je šest golova, dok Roko Peribonio nije bio u sastavu. Robert Weber i Andreas Rojewski su bili najefikasniji igrači kod Magdeburga sa sedam, odnosno, šest pogodaka.

MT Melsungen - Bergischer HC 34:29 (18:14)

U drugom subotnjem susretu rukometne Bundeslige Melsungenu, šestom na tablici, u goste je stigao Bergischer, trenutno 14. Iako stanje na tablici pokazuje da je Melsungen bolji od Bergischera trener Michael Roth je istaknuo kako gostujuća momčad zna iznenaditi, naime, u šestom kolu su zamalo izvukli bod Melsungenu.

Utakmicu je dobro otvorio Melsungen koji od prve minute prelazi u vodstvo stoga su igrači Sebastiana Hinzea lovili domaćina te nakon 13 minuta igre došli na samo pogodak zaostatka (7:8). Tada ponovno prebacuju u višu brzinu igrači Rotha te golovima Jonathana Stenbäckena i Michaela Allendorfa odlaze na plus pet(15:10). Do isteka 30. minute igralo se pogodak za pogodak te se u svlačionice otišlo s rezultatom 18:14.

U nastavku susreta domaćin je kroz svih 30 minuta zadržao svoje vodstvo stoga ekipa Bergischera nije imala mogućnosti sustići svog protivnika i tako ponoviti dobru igru koju su pokazali u prvom susretu. Za konačnih 34:29 Melsungena s linije sedam metara zabija Johannes Sellin. Do pobjede je Melsungen vodio Michael Müller s osam pogodaka te Patrick Fahlgren i Felix Danner svaki s po šest golova. Kod Bergischera najbolji je bio Alexander Oelze koji je Melsungenovu mrežu zatresao osam puta, dok se Duje Miljak nije upisao u listu strijelaca.

Frisch Auf Göppingen - TBV Lemgo 32:33 (20:18)

Vrlo zanimljiv dvoboj pružili su svojim navijačima rukometaši Göppingena i Lemga, naime, ekipa Nielsa Pfannenschmidta osvetila se domaćinu za poraz iz šestog kola kada je Göppingen slavio s dva gola više od Lemga.

Utakmica je počela u jakom ritmu gdje su se obje momčadi htjele dokazati stoga se većinu prvoga dijela susreta igralo u egalu. Prvo veće odvajanje u dvoboju događa se u 25. minuti kada preko golova Nikole Marinovića, Dragosa-Nicolae Oprea i Michaela Krausa Göppingen odlazi na plus tri (18:15). Post kod Lemga prekida Finn Lemke, a do isteka prvog poluvremena obje ekipe zabile su po dva gola stoga se na odmor odlazi s rezultatom 20:18.

Nije drugo trebalo da se deveta momčad tablice vrati u igru te je u nastavku brzo sustigla Göppingen. Nakon što je Felix Lobedank zaradio crveni karton, igrača više na terenu dobro su iskoristili gostujući momci te su domaćina ostavili na minus tri (20:23), ali Göppingen se nije lako predao te je ubrzo izjednačio rezultat. Ostatak drugog poluvremena igralo se pogodak za pogodak, dok je u infarktnoj završnici spretnije ruke bio Arnoldus Haenen koji svojim pogotkom osigurava pobjedu Lemga 33:32.

U napetom susretu do nova dva boda Lemgo je vodio Tim Schneider s osam pogodaka, dok je jedan manje imao Hendrik Pekeler. Kod Göppingena najbolji je bio Christian Schöne koji je zabio šest golova, dok je Daniel Fontaine Lemgovu mrežu zatresao pet puta.

ThSV Eisenach - TV Emsdetten 26:28 (11:15)

U derbiju začelja Eisenach nije uspio ponoviti uspjeh iz šestog kola kada je u posljednjoj sekundi osigurao pobjedu, naime, ovoga puta posljednja momčad tablice pokazala je veću borbenost i osigurala svoju treću pobjedu u rukometnoj Bundesligi.

Susret je pogotkom otvorio Oddur Gretarsson za 1:0, dok prvi napad Eisenacha zaustavlja Emsdettenov vratar. Ubrzo gosti odlaze na četiri pogotka prednosti (4:0) što tjera trenera domaćina Adalsteinna Eyjolfssona da pozove minutu predaha. Prvi pogodak za Eisenach zabija u šestoj minuti Faruk Vražalić koji biva siguran s linije sedam metara. U 25. minuti dvoboja gosti su imali plus šest (14:8), ali u posljednjih pet minuta prvoga dijela utakmice domaćin smanjuje razliku na samo četiri pogotka zaostatka te se na odmor odlazi s rezultatom 11:15.

Emsdetten je većinu drugog poluvremena držao Eisenach na minus tri i činilo se kako ih čeka sigurna pobjeda sve do 50. minute kada domaća ekipa dolazi na samo gol zaostatka (23:24). Imali su priliku tada za izjednačenje, ali i vodstvo, no nisu je iskoristili stoga Emsdetten pojačava tempo igre te u posljednjih pet minuta sraza nanovo ostavlja goste na minus tri (25:28). Posljednji gol na utakmici zabija Bjarki Elisson kako bi smanjio zaostatak svoje ekipe i time postavlja konačan rezultat 26:28.

Kod domaćina najefikasniji su bili Aivis Jurdzs, Nikolai Hanses, Vražalić i Elisson svaki s po pet pogodaka, dok je kod posljednje momčadi tablice najbolji bio Stefan Thünemann sa sedam golova.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310