Budućnost u Ljubljani uzela vrlo važnu pobjedu u borbi za Final Four ABA lige

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.02.2014.

Budućnost je u Ljubljani tražila vrlo važnu pobjedu u borbi za završni turnir ABA lige i na kraju ju je i ostvarila. Slavila je sa 73:69 u susretu u kojem nije bilo posebne neizvjesnosti i domaćin se tek u završnici uspio približiti...

Pobjedom u Ljubljani Budućnost je ostala u aktivnoj poziciji za odlazak na Final Four ABA lige sa samo pobjedom zaostatka za Partizanom i Cibonom koji drže treću i četvrtu poziciju.

Podgoričani si nikako nisu smjeli dozvoliti poraz na gostovanju kod momčadi koja je daleko od završnog turnira i puno je bliže borbi za opstanak. Vrlo loš šut obje momčadi s vanjskih pozicija bolje su podnijeli ipak gosti. Olimpija je za tricu šutirala tek 2/21 dok je Budućnost bila značajno racionalnija s 2/12.

Susret je prelomljen na kraju prvog i na početku drugog poluvremena kada je Budućnost napravila seriju 13:0 i odvojila se na 38:26. Tek u završnici susreta Olimpija se uspjela približiti i smanjiti na minus četiri, mogla je doći i bliže da je precizniji bio Dino Murić, ali nije i Budućnost je s linije slobodnih bacanja završila posao.

Kod Budućnosti je briljirao Nikola Ivanović s 28 poena (9/12) dok je Čedomir Vitkovac dodao 17 poena (6/10) uz šest skokova. Kod domaćina Alen Omić je ubacio 14 poena (6/7) uz šest skokova, po 12 poena ubacili su Dino Murić (4/12, deset skokova) i Deividas Gailius (4/9). Jakov Vladović za 12 minuta je promašio dvije trice, a Paolo Marinelli za deset minuta upisao je dva poena s linije slobodnih bacanja.