Regionalna liga (M), 15. kolo, 01.03.2014, 17:00 h
Nexe Našice 32:25 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Sjajni Nexe razbio Vardar u Gradskom vrtu

Mario Katušić • subota, 01.03.2014.

Nakon što su prije samo 44 sata savladali ekipu Metalurga, Nexe je danas još uvjerljivije i još izraženije savladao i drugog makedonskog velikana, koji je, kao i Metalurg, član osmine finala Lige prvaka. Unatoč nedostatku nekih bitnih igrača, Nexe je pokazao srce i veliku želju te zasluženo slavio.

Nexe – Vardar 32:25 (16:13)

Nexe: P.Lelić 17 obrana, Bureš, Eter 5, F. Lelić 4, Mrđenović, L. Vešligaj, Tomas 1, Kružić, E. Vešligaj, Jurjević 3, Sokolić 4, Pivac, Božić Pavletić 2, Dundović, Vegar 6, Ivić 7

Vardar: Malaumbres 6 obrana, Stoilov, Kozina 1, Pribak, Toskić 3, Raković, Marković, Daskaloski, Karačić 1, Dušebajev 2, Abutović 3, Lazarov, Angelov 5 obrana, Dibirov 13, Brumen 2

Isključenja: Nexe 12min, Vardar 4min

Nexe nije dobro otvorio susret, Vardar već nakon prva dva napada dolazi u prednost od dva pogotka, no to je samo razbudilo domaće rukometaše koji u idućih šest minuta ne primaju pogodak, postižu četiri i oni dolaze u prednost od dva pogotka. Nexe je držao prednost od dva i tri pogotka sve do 17. minute, a onda Šime Ivić podiže na 10:6, najveću prednost do tada.

U tom trenutku Vardar zove minutu predaha, i to je rezultiralo time da je tri minute kasnije rezultat bio 11:9, i od onda se do odmora igralo gol za gol s tim da je u posljednjim trenucima prvog dijela Luka Sokolić postigao pogodak kojim Nexe na odmoru ima tri pogotka prednosti, 16:13.

Kao i protiv Vardara, Nexe u drugom dijelu ulazi još agresivniji, a ono što je u susretu protiv Metalurga bila obrana 5-1, sada je to bila obrana 6-0. Najbolji strijelac utakmice Dibirov uspio je smanjiti rezultat, no onda kreće serije Nexea. Od 32. do 42. minute Nexe je napravio seriju 7:1. Kontra je radila sjajno, Perica Lelić je upisao nekoliko obrana za redom i u 42. minuti utakmice rezultat je bio 23:15 za Nexe i klupa Vardara tada zove minutu predaha.

Vardar se u idućih deset minuta uspio konsolidirati, primiriti Nexe te na iskustvo postići nekoliko pogodaka i u 52. minuti vratiti utakmicu na četiri pogotka razlike, 25:21. No, Nexe se nije uplašio, trener Zdenko Kordi pravovremeno zove time out te nakon toga domaći uspješno privode utakmicu kraju, koju su zatvorili fantastičnim pogotkom juniora Josipa Božića Pavletića u posljednoj sekundi susreta, za 32:25.

Najbolji u redovima gostiju bio je, već standardno, ruski krilni igrač Timur Dibirov, koji je postigao 13 pogodaka. U Nexeu je, u nedostatku Igora Vujića, glavnu ulogu preuzeo par vanjskih šutera, Marin Vegar koji je postigao šest i Šime Ivić koji je postigao sedam pogodaka. Sjajnu partiju na vratima odradio je i Perica Lelić, koji je upisao 17 obrana.

Pobjedama nad dva sudionika osmine finala u samo dva dana razmaka, Nexe je dokazao da je sjajna momčad i probudio nadu da bi smo mogli imati zanimljivu završnicu prvenstva Hrvatske. Možda je ovo ekipa koja može srušiti Zagreb s trona na kojem je već 23 godine.