Regionalna liga (M), 15. kolo, 01.03.2014, 18:00 h
Prešov
Prešov 31:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši na gostovanju kod Tatran Prešova upisali treći ovosezonski regionalni poraz

Zvonka Keliš • subota, 01.03.2014.

Momčad CO Zagreba ove je subote, u sklopu 15. kola SEHA lige, stigla u dom drugoplasirane momčadi ljestvice, slovačkog Tatran Prešova, u kojem je u završnici itekako uzbudljivog i borbenog dvoboja ispustila priliku za slavlje te se kući vraća bez novih regionalnih bodova.

Tatran Prešov - CO Zagreb 31:28 (14:15)

15. kolo SEHA GSS lige

Tatran Prešov: Verkič (6 obrana), Krupa (5 obrana); Rabek 1, Hrstka 6, M. Urban, Krok 4, Kristopans 6, Sadovyi 1, Radčenko, L. Urban, Tumidalsky 1, T. Urban, Čip 7, Guzy 1, Pejović 4, Krzysztofik
Trener: Peter Hatalčik

CO Zagreb: Stevanović, Ivić; Stepančić 1, Matulić, Šprem 1, Čorić 3, Šebetić 1, Horvat 10, Šušnja, Šandrk, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 1, Obranović 3, Vuglač 3, Kovačević 2
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Tatran Prešov: 4/6; CO Zagreb: 5/6
Isključenja: Tatran Prešov: 4 min.; CO Zagreb: 6 min.

Subota je označila kako je vrijeme za nov regionalni derbi, ovoga puta u sklopu 15. kola SEHA lige. Naime, u goste drugoplasiranoj momčadi na ljestvici, slovačkome Tatran Prešovu, stigao je aktualni regionalni prvak i vodeća momčad tablice, hrvatski predstavnik CO Zagreb, koji je, pak, po nove regionalne bodove stigao nakon odličnog izdanja protiv Meškov Bresta.

Vrlo dobro su Zagrebaši krenuli u svoj nov i težak dvoboj SEHA lige te su susret otvorili pogotkom kapetana Zlatka Horvata na koji odgovor odmah nudi Dainis Kristopans, dok kod gostiju potom uzvraća Stipe Mandalinić. Borbeno je, kao i očekivano, bilo u narednim minutama, ali i tijekom cijelog susreta u Prešovu u kojem prvo Žarko Pejović i Oliver Rabek odvode domaćina na 4:2 da bi se gostujuća momčad odlično vratila u dvoboj i učinila borbu još zanimljivijom.

Uslijedila je tako igra pogodak za pogodak u kojoj se sredinom prvoga dijela aktualni regionalni i hrvatski prvak uspijeva odvojiti na +2 (9:7) pogocima Horvata i Maria Vuglača, no vraća se ubrzo domaća momčad. Do odlaska na odmor CO Zagreb ponovno uspijeva stvoriti prednost od dva pogotka (12:10), no Slovaci svome suparniku pušu za vrat do isteka 30. minute kada Jakub Hrstka pogađa za novih domaćih minus jedan (14:15).

U nastavak susreta nanovo dobro kreću Zagrebaši koji preko Sandra Obranovića i dokapetana Josipa Valčića stižu i na +3 (17:14), no nije domaćim igračima trebalo dugo da se vrate u susret. Nakon osam minuta igre u drugome poluvremenu semafor u dvorani pokazivao je izjednačenih 18:18 na koje odgovor nude Horvat i Teo Čorić za novo gostujuće odvajanje. Isti igrači zajedno uz mlađeg brata Valčića osiguravaju potom Zagrebovih 21:18 što je bio razlog za buđenje ekipe Tatran Prešova.

Ubacili su tako slovački rukometaši u brzinu više, sustigli svog suparnika, ali i osigurali prvo vodstvo u susretu pri ulasku u samu završnicu dvoboja (23:22). Uslijedio je potom pogodak Obranovića za poravnanje rezultata, no div Kristopans biva siguran za još jedno minimalno vodstvo svoje ekipe. Kapetan Horvat, koji je u subotu bio posebice raspoložen, tada je postavio 24:24, a s lijevoga krila tada je efikasan i Lovro Šprem za gostujućih +1 (25:24).

Borbeno je bilo do samoga kraja susreta pa tako momci Petera Hatalčika stižu do sigurne prednosti, ovoga puta od dva pogotka razlike (28:26). Zagrebov post potom prekida desni vanjski Luka Šebetić, a pridružuje mu se tada i Horvat za izjednačenje 28:28. No, u pravi je ritam ubacila slovačka momčad upravo u posljednjim minutama dvoboja kada su sigurni Dominik Krok i Kristopans za konačno slavlje Tatran Prešova 31:28.