Mladost bolja nego u Zagrebu, pobjedom u Italiji izboreno finale Eurokupa

Branimir Korać • srijeda, 05.03.2014.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti plasirali su se u finale Eurokupa zahvaljujući ponajviše vrlo dobrom nastupu na gostovanju gdje su svladali Posillipo s 10:7...

Nakon remija u Zagrebu 8:8, vaterpolisti zagrebačke Mladosti na uzvratu u Italiji bili su znatno bolji i svladali su Posillipo s 10:7. Ova pobjeda osigurala je Žapcima nastup u finalu Eurokupa.

Zagrebački dvoboj donio je dosta nervoze i pritiska na leđima Mladostaša, međutim u uzvratu je zagrebačka momčad zaigrala opuštenije i to joj je na kraju donijelo pobjedu.

Nakon nervoznog otvaranja susreta, Mladost je u drugoj trećini zaigrala puno kvalitetnije i na poluvrijeme je odnijela prednost 5:3. U nastavku susreta obrana predvođena Josipom Pavićem je izdržala, napad je odradio svoj dio posla i Mladost je ostvarila veliki rezultat.

Najefikasniji s tri pogotka bio je Duje Živković, po dva pogotka su postigli Luka Bukić i Luka Lončar dok su po jednom strijelci bili Ivan Milaković, Kristijan Milaković i Ante Vukičević.

Protivnik u finalu bit će im Spartak iz Volgograda koji je na svom plivalištu poražen od Acquachiare s 10:9, no s gostovanja iz Italije donio je prednost od dva gola.