Szolnoki preokretom u završnici odnio pobjedu protiv Cedevite

Branimir Korać • petak, 07.03.2014.

Košarkaši Cedevite vraćaju se razočarani s gostovanja u Mađarskoj. U Szolnoku su očekivali pobjedu, imali su i prednost u završnici, ali su u posljednjim minutama produbili napadačku krizu i upisali tijesan poraz 68:67...

Prva utakmica 23. kola ABA lige donijela je neočekivani ishod. Cedevita je poražena na gostovanju u Szolnoku gdje je domaći Szolnoki svladao drugoplasiranu momčad ABA lige sa 68:67 i tako joj nanio šesti poraz u regionalnoj ligi ove sezone.

Zagrepčani su u Mađarsku otputovali po pobjedu protiv momčadi iz donjeg doma, ali bili su prilično neraspoloženi u napadu i s takvim nastupom nisu uspjeli izboriti pobjedu.

Bio je to po mnogočemu izjednačen dvoboj, momčadi su vrlo teško stvarale neku opipljiviju prednost, a i kada bi do nje došle, nisu je mogle duže vrijeme zadržati i prelomiti utakmicu.

Tako je Cedevita punih 18 minuta kontrolirala rezultat i imala prednost, ali je posljednje minute prvog dijela odradila dosta loše, Szolnoki je napravio seriju 11:0 i na odmor otišao s vodstvom 38:36.

Očito je Jasmin Repeša u svlačionici neke stvari posložio bolje, ukazao igračima na pogreške i početkom drugog dijela Cedevita je izgledala znatno bolje. Vrlo brzo je vratila prednost na svoju stranu, odvojila se na 50:43 i ugodnu prednost je održavala do same završnice susreta.

Manje od tri minute prije kraja Repešina momčad je imala sedam poena prednosti, vodila je 66:59, no onda Szolnoki radi seriju 7:0 i vraća se u utakmicu.

24 sekunde prije kraja Miro Bilan je ubacio samo jedno slobodno bacanje, na drugoj strani sedam sekundi do završetka David Vojvoda pogađa za 68:67 da bi Nolan Smith bio neprecizan u prodoru i Cedevita otišla u poraz.

Bilan je bio najučinkovitiji igrač Cedevite sa 16 poena (7/7) i šest skokova, a u domaćim redovima Peter Lorant je ubacio 14 poena (6/13).