JVL: Na Savi derbi kola završio neriješeno

Ana Legradi • subota, 08.03.2014.

Sinoć je odigran prvi susret 18. kola regionalne Jadranske vaterpolo lige, splitski OVK POŠK je gostovao kod slovenskog Branika i uzeo pobjedu. Večeras su odigrani i ostali susreti, a u derbiju kola zagrebačka Mladost je na Savi remizirala s Jugom 10:10.

Primorac - Jadran ST 10:9 (3:4, 1:2, 3:0, 3:3)

Splitski Jadran je na gostovanju kod Primorca ostao bez bodova. Domaćinima je presudna bila treća četvrtina u kojoj su pokazali dominaciju. Uz tri pogotka Nikole Murišića i po dva Damjana Danilovića i Đorđa Tešanovića Primorac je zadržao osmu poziciju lige.

HAVK Mladost - Jug CO 10:10 (0:4, 4:2, 2:3, 4:1)

Zagrebačka Mladost na Savi večeras nije imala lak posao. Nakon svojevrsnog povijesnog poraza Juga od Primorja u 17. kolu (6:13) Gospari su u metropolu stigli po bodove. Gosti su krenuli samopouzdano i otvorili prvi dio susreta s četiri pogotka. Do poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti zaostatak, da bi susret završio neriješeno kada su Žapci preuzeli kormilo u posljednjih osam minuta.

Za Mladost je dominirao Kristijan Milaković uz tri pogotka, dok je na strani Juga također tri puta mrežu zatresao Pavo Marković.

Mornar BS - Jadran HN 7:9 (1:3, 2:1, 3:4, 1:1)

Ogled između Mornara i Jadrana na splitskom Poljudu nije donio puno sreće domaćinima, čak ni raspoloženi Marino Čagalj uz pet postignutih pogodaka nije presudio. Za goste su najuspješniji realizatori pogodaka bili Željko Kovačić, Jovan Sarić i Luka Sekulić, svaki je upisao po dva pogotka.

AVK Branik - OVK POŠK 5:8 (2:2, 1:2, 2:3, 0:1)

U Mariboru su domaćini opet ostali bez bodova. Splitski vaterpolisti su pokazali kvalitetu i uzeli bodove uz tri pogotka Marina Scherbla.