Regionalna liga (M), 16. kolo, 09.03.2014, 17:00 h
Nexe Našice 29:18 Partizan
Partizan

Nexe bez poteškoća savladao Partizan

Iz Osijeka.Mario Katušić • nedjelja, 09.03.2014.

Rukometaši Nexea došli su do svoje treće pobjede u nizu u SEHA ligi. Ekipa Partizana nije bila u stanju pružiti otpor raspoloženim Našičanima, koji su opušteno i rutinski odigrali utakmicu i slavili rezultatom 29:18.

Nexe - Partizan 29:18

Nexe: P. Lelić 18 obrana, Bureš, Eter 2, F. Lelić 2, Mrđenović 2, Tomas 1, Kružić, 2, E. Vešligaj 1 obrana, Jurjević 2, Sokolić 3, Pivac 1 obrana, Vujić 7, Božić Pavletić 2, Vegar 3, Tomić, Ivić 3

Partizan: Ilić 1, Jovanović, Sretenović, Mil. Radovanović, Vuković, Mih. Radovanović 13 obrana, Matičić, A. Radovanović 4, Kostadinović 1, Rašić 2, Markičević 3, Marsenić 1, Mandić 6, Ristanović 3 obrane

Nexe je od samog starta utakmice krenuo vrlo raspoloženo, nakon osam minuta imali su 4:1, a na pola prvog dijela bilo je već 8:2. No, Partizan se onda budi, u samo četiri minute postižu pet pogodaka, dolaze na pogodak zaostatka, no to je bilo sve što su uspjeli napraviti. Nexe daje gas i brzo vraća prednost, a trenutak vrijedan spomena sigurno je povratak na parket najboljeg strijelca SEHA lige, Igora Vujića, u 23. minuti, koji u prvom napadu nakon ulaska postiže prekrasan pogodak i još jednom dokazuje da je riječ o igraču zbog kakvih se dolazi na rukometne utakmice.

Nexe je tako do odmora preuzeo kontrolu nad susretom i na odmor se odlazi s pet pogodaka prednosti, bilo je 15:10, a imponirala je raznolikost napada Nexea. U prvom dijelu, tih 15 pogodaka postiglo je čak osam različitih igrača.

Povratkom na teren Nexe još više daje gas, Perica Lelić nastavlja fantastično braniti te Partizan svoj prvi pogodak postiže tek nakon devet minuta, no Nexe je tad vodio već 19:11, a u 43. minuti juniorski reprezentativac Josip Božić Pavletić po prvi put odvodi Nexe na deset pogodaka prednosti, 21:11.

Partizan uspijeva napraviti još jednu manju seriju, i idućih desetak minuta držati zaostatak na osam pogodaka, no Nexe u finišu susreta otpušta kočnice te predvođen Vujićem dolazi do krajnjeg rezultata od 29:18.

Najbolji u redovima Nexea, osim povratnika Vujića, sigurno je bio vratar Perica Lelić s 18 obrana, odnosno 56%. U redovima Partizana šest je pogodaka postigao Mandić, no potrošivši čak 15 lopti za to, a vrlo dobar je bio i vratar Radovanović s 13 obrana.

Ovo je Našičanima treća pobjeda za redom i mogu samo žaliti za kiksevima protiv Vojvodine i Lovćena u Osijeku te na gostovanju u Novom Sadu i Banjaluci, jer su mogli ozbiljno kandidirati za mjesto u doigravanju za prvaka. Već za dva dana Nexe igra četvrtu utakmicu u Osijeku u nizu, a protivnik je bjeloruski Meškov Brest