Regionalna liga (M), 16. kolo, 09.03.2014, 17:45 h
Metalurg Skoplje 25:26 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov Brest u posljednjoj minuti izborio važno slavlje nad Metalurgom

Zvonka Keliš • nedjelja, 09.03.2014.

Rukometaši Meškov Bresta u posljednjoj su minuta dvoboja 16. kola SEHA lige osigurali minimalno slavlje nad ekipom makedonskog Metalurga te su tako potvrdili svoje mjesto na završnom turniru SEHA lige koji će se u travnju održati u Novome Sadu. Kako u bjeloruskim tako i u makedonskim redovima ponovno su se istaknuli upravo hrvatski rukometaši.

Borba za Final Four SEHA lige zanimljiva i uzbudljiva bit će uistinu do samoga kraja, a tako je i bilo i ove nedjelje u dvoboja 16. kola u sklopu kojeg su snage u Skoplju odmjerile momčadi Metalurga i Meškov Bresta. Nakon uzbudljivih 60 minuta borbe konačno minimalno slavlje i itekako vrijedna tri regionalna boda u onoj su posljednjoj minuti pripala gostima iz Bjelorusije.

Susret makedonske i bjeloruske ekipe otvaraju Ivan Karačić Dmitrij Nikulenkau za uvodnih i gostujućih 2:0 nakon čega prvi pogodak za domaćina postiže bivši igrač Karlovca koji se odličnim pokazuje u dresu Metalurga, Luka Cindrić. Gosti potom ubacuju u brzinu više te ubrzo preko Nikulenkaua, Maksima Babičeva te Sjarheja Šilović odlaze na sigurnih 8:4.

Vrijeme je stoga bilo da se domaća momčad vrati u susret te pokuša sustići svog suparnika pa tako do 18. minute stiže na minus dva (7:9), no raspoloženima se tada pokazuju Rastko Stojković i David Špiler koji vraćaju Meškov Brest na sigurnije vodstvo 11:7. Borbeno je bilo do odlaska na odmor, naime, Bjelorusi stečenu prednost čuvaju sve do posljednje dvije minute prvoga dijela kada Goce Ojleski i Dejan Manaskov smanjuju svoj zaostatak na minus dva (12:14).

Velika borba za bodove i konačno slavlje odvijala se u nastavku dvoboja, naime, uvodne minute drugoga poluvremena donijele su Brestovih +3, ali i potom pogotke Nikole Kedže i još jednog bivšeg igrača Karlovca Vuke Borozana čime momci Line Červara stižu na samo minus jedan (14:15). Nije trebalo dugo Makedoncima da poravnaju rezultat, a za 16:16 ponovno zaslužan biva Borozan.

Kapetan Meškova Ljubo Vukić tada vraća prednost svojoj momčadi nakon čega slijedi uzbudljiva igra pogodak za pogodak. Sredinom drugoga dijela Špiler odvodi svoju ekipu na 21:18, Karačić potom održava gostujućih +2, no Filip Mirkulovski s dva uzastopna pogotka osigurava novo izjednačenje (22:22) za napetu završnicu. Sigurni su tada Špiler i Vukić na jednoj strani, ali i Ojleski i Dejan Pecakovski na drugoj stoga odluka o pobjedniku čeka onu posljednju minutu u kojoj novo pojačanje Meškov Bresta, Šilović, postavlja konačnih 26:25 za nova tri regionalna boda za Bjeloruse koji su tako osigurali svoje mjesto na Final Fouru SEHA lige.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je David Špiler s pet postignutih pogodaka, Ivan Karačić je dodao njih tri, Ljubo Vukić dva, Robert Markotić jedan, dok se Domagoj Sršen nije upisao u listu strijelaca. Vratari Ivan Pešić i Dmitrij Patotski zajedno su sakupili deset obrana, dok su na suprotnoj strani Rade Mijatović i Darko Stanić obranili 14 lopti. Najbolji kod Metalurga bio je Vuko Borozan sa šest golova, Luka Cindrić je zabio njih četiri, a Nikola Kedžo dva.