Regionalna liga (M), 18. kolo, 11.03.2014, 19:00 h
Nexe Našice 29:29 Meškov Brest
Meškov Brest

Nexe i Meškov remizirali u Osijeku

Ivana Strahija • utorak, 11.03.2014.

Nakon tri pobjede drugi najbolji rukometni kolektiv u hrvatskoj remizirao je protiv Meškova, konačno je bilo 29:29.

Nexe je nakon tri pobjede za redom upisao i remi, koji je nastavak tog pozitivnog niza i šteta je da se nije prije dogodio, no sad je šansa za nastavak natjecanja propuštena.

U susret Nexe ulazi dobro i brzo prelazi u vodstvo, a u 11. minuti već ima +3 kod 7:4. No, gosti iz Bjelorusije dostižu tu razliku u idućih 12 minuta i sustižu Našičane na 12:12, a onda u završnici zahvaljujući dva povezana pogotka Dzmnitryja Kamyshnyka Meškov prelazi u vodstvo. Na odmor se međutim ide u egalu, zahvaljujući angažmanu Igora Vujića i Albina Etera.

U nastavku se prvo igra gol za gol, a onda Luka Sokolić i Marko Mrđenović pokreću rezultat u pravom smjeru za domaćine te je u 39. minuti na semaforu 21:19.

Dugo Našičani drže tu razliku, odlaze i na +3 u završnoj fazi utakmice kad je Franjo Lelić pogodio za 29:26, no tri su posljednja gola gostujuća, a Ljubo Vukić i Igor Karačić donose Meškovu bod.

Nakon ove utakmice, Našičanima još ostaje susret protiv Lovćena zakazan za 14. ožujka. Meškov je pak na četvrtoj poziciji tablice, ima još zakazan susret protiv Partizana, a na zalihi ima šest bodova ispred Metalurga na petom mjestu.