Regionalna liga (M), 17. kolo, 14.03.2014, 18:00 h
Lovćen Cetinje 24:33 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe lakoćom do pobjede na gostovanju kod Lovćena za potvrdu dobre forme

Branimir Korać • subota, 15.03.2014.

Rukometaši Nexea nastavili su s dobrim igrama u SEHA ligi. U susretu 18. kola gostovali su u Cetinju kod Lovćena, potvrdili su da su bolja momčad i glatko su slavili s 33:24...

Još jedan vrlo dobar nastup je iza rukometaša Nexea koji su stigli do nove pobjede u SEHA ligi i to bez prevelikog utroška energije. Gostovanje u Cetinju nije se pokazalo baš tako neugodnim i Nexe je potvrdio kvalitetu glatkom pobjedom.

Domaćin se bori s Partizanom i Borcem za izbjegavanje titule najslabije momčadi lige te nije mogao parirati kvalitetnijim Našičanima koji su bili napadački vrlo raspoloženi.

Posebno se to odnosi na Šimu Ivića, prvog igrača susreta koji je devet puta prevario domaće vratare i ubilježio je samo dva promašaja. Vrlo dobro su ga pratili sa šest golova Igor Vujić te s po pet golova Albin Eter i Josip Božić Pavletić koji su bili stopostotni.

Domaći vratari su zajedničkim snagama skupili samo tri obrane što je dodatno olakšalo posao gostima. Manje probleme Nexeu stvarali su tek Draško Kaluđerović sa sedam pogodaka i Mirko Radović s pet, ali potonji je za to potrošio čak 14 lopti.

Susret je odlučen u završnici prvog poluvremena kada je Nexe napravio seriju 7:2 i na odmor odnio lijepih 15:10 što u drugom poluvremenu nije ispustio. U 52. minuti po prvi put je dostigao i dvoznamenkastu prednost te su domaćini pokušavali u završnici spriječiti potpuni potop.