Regionalna liga (M), 17. kolo, 15.03.2014, 17:45 h
Vardar Skoplje 33:24 RK Zagreb
RK Zagreb

Makedonski Vardar uvjerljivo bolji od aktualnog regionalnog prvaka

Zvonka Keliš • subota, 15.03.2014.

Momčad CO Zagreba u svom je posljednjem nastupu u regularnome dijelu sezone SEHA lige upisala svoj četvrti regionalni poraz, naime, na gostovanju u Skoplju u sklopu 17. kola uvjerljivo boljom pokazala se ekipa makedonskog prvaka Vardara koja se tako na najbolji mogući način pripremila za europske dvoboje koji je očekuju u osmini finala Lige prvaka.

Vardar - CO Zagreb 33:24 (16:13)

17. kolo SEHA GSS lige

Vardar: Malumbres (9 obrana), Milić (7 obrana), Angelov; Stoilov 2, Kozlina 1, Pribak 1, Toskić, Petrić 1, Jovčevski 2, Marković 5, Karačić 6, Dujšebajev 5, Abutović, Lazarov 3, Brumen 5, Čipurin 2
Trener: Raul Gonzalez

CO Zagreb: Stevanović (8 obrana), Mudrinjak (1 obrana); Mihić 2, Brozović 2, Stepančić 6, Matulić 4, Šprem 2, Čorić, Šebetić, Šandrk 4, J. Valčić 1, T. Valčić, Tokić 2, Vuglač 1
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Vardar: 6/7; CO Zagreb: 0/2
Isključenja: Vardar: 8 min.; CO Zagreb: 10 min.

Rukometaši CO Zagreba ove su subote zaigrali i u svom posljednjem susretu regularnog dijela sezone SEHA lige, točnije, u njenom 17. kolu, u sklopu kojeg su se, bez šestorice svojih igrača, uputili u Skoplje gdje su snage odmjerili s itekako neugodnom ekipom makedonskog prvaka Vardara koja je, pak, isti dvoboj iskoristila kako bi se što bolje pripremila za nadolazeće oglede osmine finala Lige prvaka s aktualni prvakom Europe, HSV Hamburgom.

Dobro u susretu ulazi domaćin koji preko Matjaža Brumena i Miladina Kozline odlazi na uvodnih 2:0, no bude se tada Zagrebaši i lagano se zagrijavaju da bi preko Jerka Matulića i Ilije Brozovića poravnali rezultat na 2:2. Igralo se potom pogodak za pogodak sve do desete minute kada domaća momčad ubacuje u brzinu više te se polako, ali sigurno počinje odvajati od svog suparnika.

Filip Lazarov i Dobrivoje Marković odvode tako Vardar na tada sigurnih 8:4, no gosti odmah uzvraćaju te smanjuju svoj zaostatak na minus jedan (7:8). Vrijeme je ubrzo bilo i za novo izjednačenje za koje zaslužan s dva uzastopna pogotka biva Josip Šandrk (9:9), no posljednje minute prvoga dijela ponudile su bolju igru makedonskog prvaka koji se tako odvaja na 15:12 da bi do odlaska na predak zadržao stečenih tri pogotka prednosti (16:13).

Nastavak susreta donio je povećanje domaće prednosti na +4 na što odgovor nudi Lovro Šprem za povratak na tri pogotka zaostatka, no vrlo dobri su tada Brumen, Mikhail Čipurin i Igor Karačić i vodstvo Vardara raste na 20:14. Gostujući post potom prekida Šandrk, no Makedonci tada imaju drugačije planove te samo dodatno povećavaju svoju prednost (24:15).

Trudili su se Zagrebaši u samoj završnici uhvatiti priključak i smanjiti svoj zaostatak, raspoloženima su se pritom pokazali Lovro Mihić, Matulić i Luka Stepančić, no domaća prednost bila je prevelika. Četiri minute prije kraja Lazarov tako postavlja domaćih 30:21 na koje odgovara mladi Zagrebov Robert Tokić. Do samoga kraja domaći rukometaši održavaju stečenu prednost te na koncu osiguravaju uvjerljivo slavlje 33:24 vrijedno nova tri regionalna boda.