Ajla Tomljanović iz ponora do pobjede nad Muguruzom i plasmana u treće kolo Miamija

Vedran Babić • petak, 21.03.2014.

Najbolja hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović kreirala je sjajan preokret u drugom kolu WTA turnira Sony Open u Miamiju. Ajla je protiv 30. nositeljice Garbine Muguruze slavila u tri seta nakon što je gubila 6:3, 5:2...

Ajla Tomljanović napravila je još jedan korak prema ponavljanju lanjskog rezultata u Miamiju (osmina finala).

Pobjedom nad 30. nositeljicom Garbine Muguruzom 3:6, 7:6 (6), 6:1 plasirala se u treće kolo gdje čeka Varvaru Lepchenko. Amerikanka je sa 6:3, 2:6, 7:6 (2) izbacila sedmu nositeljicu Jelenu Janković, koja je u trećem setu vodila 5:1.

Dvoboj vršnjakinja (1993.) većim je dijelom susreta išao na stranu Španjolke, koja je prokockala 6:3, 5:2 te 5-3 u tie breaku drugog seta. Treći set bio je jednosmjerna ulica za Zagrepčanku s floridskom adresom.

Tomljanović je u meč s Muguruzom ušla jednako loše kao protiv Kristine Mladenovic u prvom kolu.

Ponovno je njezina suparnica imala 3:0 sa servisom, a uz to je Muguruza imala i čak pet lopti za 4:0. Jedan break Španjolka je prosula, ali je drugi zadržala i potom kod 5:3 po treći put u setu oduzela servis Tomljanović.

Drugi je set Tomljanović bolje otvorila napravivši break već u prvom gemu, no Muguruza je okrenula na 5:2. Španjolka je kod 5:3 prokockala servis za meč, a u tie breaku i 5-3 sa servisom. Tomljanović je realizirala svoju drugu set-loptu (8-6).

Previše izgubljenih šansi u drugom setu negativno je utjecalo na Muguruzu, a sasvim pozitivno na Tomljanović, koja je u trećem setu dvaput slomila suparničin servis. Muguruza je u cijelom setu osvojila samo 11 poena.