Branimir Korać • utorak, 01.04.2014.

San Antonio Spursi nastavili su fantastičnu seriju pobjeda nadigravši i Indianu koja nije u najboljoj fazi sezone. Ovim porazom Indiana je ispustila i vodstvo na Istoku nakon što je Miami bio bolji od Toronta...

Trebao je to biti derbi, veliki dvoboj, međutim na kraju ništa od toga. Indiana je i dalje u padu, i petu utakmicu od posljednjih šest završila je sa ispod 80 ubačenih poena, a San Antonio Spursi su u sasvim drugačijem raspoloženju i sa 18. uzastopnom pobjedom postavili su klupski rekord po broju uzastopnih pobjeda.

Jednostavno, prebrzi Spursi predvođeni Tonyjem Parkerom pokazali su kako ovakva Indiana nema nikakvo oružje za njih. Već u prvoj dionici gosti su stigli do dvoznamenkaste prednosti i na toj granici bili su sve do posljednje četvrtine. Indiana je tu uspjela doći na sedam poena zaostatka ubačajem Rasuala Butlera za 69:62 i nakon toga potpuno potonula. Do kraja susreta na parketu je bila samo jedna momčad.

“Njihova čvrstoća bila je prevaga. U San Antoniju igrači igraju jedan za drugoga, oni su upravo tamo gdje smo mi bili na početku sezone“, komentirao je nakon susreta Paul George.

Parker je predvodio Spurse s 22 poena (10/18), Boris Diaw je dodao 14 poena (5/8), a Kawhi Leonard 13 poena (5/9) uz 11 skokova. U najtežem domaćem porazu Indiane ove sezone George je upisao 16 poena (5/13) uz šest skokova i pet asistencija, a po 15 poena su dodali Roy Hibbert (5/13, sedam skokova) i Lance Stephenson (6/13).

Porazom Indiane okoristio se i Miami koji je napokon zasjeo na vrh Istočne konferencije. Heat je na svom parketu bio bolji od Toronta 93:83 i tako 15. put zaredom svladao Raptorse i to 14. put otkako je Chris Bosh preselio na Floridu.

Iako su ovaj susret propustili Dwyane Wade, Greg Oden i Ray Allen, Heat je bio bolji, naravno, uz još jedno m najveći doprinos LeBrona Jamesa. Raptorsi su imali prednost do sredine druge četvrtine kada su vodili s deset poena razlike, no završnica prvog poluvremena pripala je Heatu i u nastavku susreta Toronto više nijednom nije poveo.

“Bila je to jako teška utakmica, košarka na najvišoj razini. Izgubili smo u trećoj četvrtini, jednostavno smo izašli preopušteno, nismo napadali obruč i sve je išlo na njihovu stranu“, rekao je Greivis Vazquez.

Raptorse više od poraza brine ozljeda Kylea Lowryja koji je dobio udarac u koljeno i ostaje za vidjeti kada će se vratiti na parket. James je upisao 32 poena (11/20), uz osam asistencija i sedam skokova, a Bosh je dodao 18 poena (8/16). Kod poraženih Vasquez je ubacio 17 poena (6/11), DeMar DeRozan 16 poena (8/14) uz sedam asistencija, a Jonas Valančiunas 14 poena (7/9) uz deset skokova.

I bez Blakea Griffina Los Angeles Clippersi odnijeli su pobjedu iz Minneapolisa. Slavili su sa 114:104 u susretu u kojem su sve riješili početkom drugog poluvremena nadigravši Timberwolvese u trećoj dionici nakon čega je domaćin samo smanjio ogroman zaostatak.

Serija Clippersa 31:5 u trećoj četvrtini odvela ih je do 24 poena prednosti, a Minnesota je još jednom pokazala kako joj koncentracija nije jača strana i previše utakmica ove sezone izgubljeno je zbog crnih minuta u igri.

“Ovako se moramo ponašati u svakoj utakmicu. Uopće ne smijemo razmišljati o ozljedama, imamo sasvim dovoljno igrača. Jednostavno moramo izaći na teren i ispuniti dogovoreno, bez obzira tko je na terenu na obje strane“, smatra Doc Rivers.

Darren Collison je predvodio Clipperse s 28 poena (9/17) i sedam asistencija, Chris Paul je dodao 22 poena (6/16), devet asistencija i sedam skokova, a DeAndre Jordan 11 poena (4/6) uz čak 24 skoka. U sastavu Timberwolvesa Kevin Love je 20. utakmicu zaredom ubacio najmanje dvije trice i stigao na sedmo mjesto svih vremena, a utakmicu je završio s 20 poena (8/21) i 13 skokova dok je Gorgui Dieng dodao 14 poena. Nikola Peković ponovno je osjetio probleme s desnim zglobom i na parketu je proveo samo sedam minuta.

Nastavlja se žestoka borba za izbjegavanje devetog mjesta na Zapadu, a Memphis Grizzliesi su u njoj upisali tijesnu pobjedu kod Denvera 94:92. Ovaj susret došao im je nakon teškog gostovanja kod Portlanda i nisu bili na svojoj najvišoj razini, no pobjeda je ono što se pamti i što im je najvažnije.

Pravu šansu domaćin nije imao iako je završilo sa samo dva poena zaostatka. Memphis je konstantno bio u prednosti, ali nije se uspio do kraja odvojiti i završiti priču i ranije.

“Mike Conley je pogodio veliku tricu za 93:88 i to je presudilo. Mislim da smo dobro odradili posao na obje strane terena, ali ostali smo malo prekratki“, rekao je trener Nuggetsa David Joerger.

Zach Randolph predvodio je goste s 20 poena (8/15) i 11 skokova, a po 19 poena su dodali Courtney Lee (6/12, sedam skokova) i Conley (9/15). Kod poraženih Timofej Mozgov je ubacio 23 poena (9/15) uz deset skokova, a Kenneth Faried 17 poena (6/14) uz osam skokova.

Wizardsi su ispustili 16 poena prednosti na gostovanju kod Bobcatsa i tako propustili priliku odvojiti se od Charlottea u borbi za šestu poziciju na Istoku. Domaćin je uspio doći do preokreta uz seriju 12:0 u posljednje četiri minute. Kemba Walker predvodio je Charlotte s 21 poenom (6/22), pet skokova i deset asistencija, ali i šutom za tricu 0/10 dok je Al Jefferson dodao 19 poena (8/19) i 11 skokova. Kod Wizardsa Bradley Beal je ubacio 20 poena (8/12) uz pet asistencija, Martell Webster 14 poena (5/7) dok je Marcin Gortat uhvatio 11 skokova.

Samopouzdanje Hawksa je na niskoj razini, a vidjelo se to i protiv slabih 76ersa koji su svladani uz dosta muke. Ipak, pobjeda je upisana i Atlanta je prekinula seriju od šest uzastopnih poraza. Poraz od 76ersa potpuno bi otvorio mogućnost New York Knicksima za hvatanje priključka i bio je neprihvatljiv za Atlantu. Paul Millsap je iskočio s 28 poena (9/15) i 17 skokova dok je Lou Williams dodao 22 poena (7/12) uz po pet skokova i asistencija. Kod Sixersa Thaddeus Young je upisao 23 poena (7/10, trica 5/6), a James Anderson 19 poena (8/16).

Chicago Bullsi su ponovno bili bolji od Boston Celticsa koji ovaj put nisu imali na raspolaganju Rajona Ronda. Odluka je pala u posljednjoj četvrtini u kojoj su Bullsi odradili briljantan posao u obrani i zaustavili Celticse. Mike Dunleavy je upisao 22 poena (7/12), Joakim Noah 19 poena (9/19), 11 skokova i pet asistencija, Taj Gibson 14 poena (6/9) i 11 skokova, a nakon sjajne prošle šuterske večeri, DJ Augustin je šutirao 1/9, no dodao je 11 asistencija. Kod Bostona po 18 poena upisali su Brandon Bass (7/10, devet skokova) i Jerryd Bayless (6/14, pet asistencija).

Borba Knicksa s Hawksima za osmu poziciju na Istoku se nastavlja i New York je stigao do vrijedne pobjede u Salt Lake Cityju s 92:83. Knicksi su nastupili bez Amar'ea Stoudemirea, no nije smetalo. Carmelo Anthony odradio je većinu posla i s 34 poena (11/19) i osam skokova odveo je New York do pobjede. Tyson Chandler mu je pomogao s 15 poena (6/7) i devet skokova. Kod Jazzera Gordon Hayward je ubacio 18 poena (5/14), Alec Burks 17 poena (7/12) uz sedam skokova, , Derrick Favors 13 poena (6/14) uz 13 skokova dok je Marvin Williams uhvatio deset skokova.