Ajla Tomljanović s četiri spašene meč-lopte do osmine finala Charlestona

Vedran Babić • četvrtak, 03.04.2014.

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović ostvarila je još jednu pobjedu na WTA turniru u Charlestonu nakon što je bila na rubu poraza. Protiv Kineskinje Shuai Zhang spasila je čak četiri meč-lopte prije nego što je sa 6:3 u trećem setu izborila osminu finala...

U pobjedi nad Stefanie Voegele u prvom kolu Charlestona Ajla Tomljanović spasila je meč-loptu, a protiv 16. nositeljice Shuai Zhang čak četiri. Kineskinja je triput bila na poen od pobjede kod 5:4 u drugom setu i jednom kod 6:5 u istom setu. Na kraju je, poslije dva sata i 11 minuta igre, slavila Tomljanović rezultatom 4:6, 7:6 (4), 6:3.

20-godišnja Zagrepčanka odlično je krenula u meč izborivši vodstvo od 4:1 sa servisom. Imala je čak i loptu za 5:1, no odjednom je doživjela pad. Zhang je osvojila pet uzastopnih gemova za 6:4.

Prvu break loptu u drugom setu imala je Tomljanović, kod 3:3, ali je nije uspjela iskoristiti. Uslijedila su dva spomenuta gema, deseti i jedanaesti, u kojima je Kineskinja prokockala ukupno četiri meč-lopte.

U 13. igri Tomljanović je povela 3-0, Zhang izjednačila na 3-3, da bi potom Ajla osvojila četiri poena od sljedećih pet.

Zhang je odmah u prvom gemu odlučujućeg seta oduzela servis Tomljanović, koja tada uzvraća s tri uzastopna breaka. Prvi servis za meč, kod 5:1, Ajla nije iskoristila, ali drugi, kod 5:3, jest.

75. tenisačica svijeta tako je stigla do svoje treće pobjede nad Zhang u petom međusobnom dvoboju. Kineskinja je slavila nedavno u četvrtfinalu Acapulca 6:1, 5:7, 6:2.

U dvoboju za četvrtfinale Tomljanović će igrati protiv druge nositeljice Jelene Janković ili Lauren Davis.