Split otvorio Ligu za ostanak uvjerljivom pobjedom protiv Darde

Vedran Babić • utorak, 08.04.2014.

Nakon što su u prvom kolu A1 Lige za ostanak bili slobodni, košarkaši Splita u drugom su na Gripama bili bolji od VROS Darde s 19 koševa prednosti. Žute je do pobjede predvodio rutiner Ivan Mimica s 25 ubačaja...

SPLIT - VROS DARDA 88:69 (27:21, 17:17, 29:16, 15:15)

Split, Dvorana KK Split
2. kolo A1 Lige za ostanak
Suci: Kardum, Stojić, Goleš (svi Šibenik)

Split: Subotić (11), Mimica (25), Vučić, Filipović (3), Katić (5), Madunić, Najev (14), I. Jukić (5), Matić (10), Dominović (11), J. Jukić (2), Kujundžić (2). Trener: Ante Nazor

VROS Darda: Kujundžić (2), Meznarić (15), Radoš (9), Diminić (23), Žulj, Bičvić (4), Došen, Krajina, Pandurić (12), Turalija (4). Trener: Senad Muminović

Izgubljene lopte: 15-16

Split je na svom parketu rutinski svladao VROS Dardu u svom prvom nastupu u Ligi za ostanak. Žuti su slavili 88:69, a ključnom se pokazala treća četvrtina koja je domaćem sastavu pripala rezultatom 29:16.

Gosti nisu vodili ni jednom u susretu - tek su u par navrata u otvaranju utakmice bili na izjednačenju. Split je pak nakon plus šest poslije prve četvrtine, početkom druge otišao na plus 11 (32:21).

Najbolji pojedinac Darde Miše Diminić smanjio je na minus šest, no dvije uzastopne trice Ivana Mimice donijele su Žutima 12 koševa prednosti (42:30). Vođeni Diminićem gosti su se do poluvremena uspjeli primaknuti na šest koševa zaostatka.

Početkom drugog dijela Darda je stigla na samo minus četiri, a onda je Split serijom 24-7 poveo s nedostižnih 73:52 krajem treće četvrtine. Mimicu su u toj seriji pratili Filip Najev i Roko Dominović.

Domaći trener Ante Nazor u završnici je na parket poslao i igrače koji inače imaju vrlo malu minutažu (ili uopće ne igraju) pa je tako svih 12 igrača u zapisniku provelo barem minutu u igri.

Mimica je s 25 poena (trica 6/7) ponio titulu najboljeg strijelca utakmice, a Najev je zabio 14 koševa uz čak 15 skokova. Dominović i Srđan Subotić ubacili su po 11, a Josip Matić deset.

Kod gostiju je najbolji bio Diminić s 23 koša (9/9 za dva), ali je imao i osam izgubljenih lopti, više od bilo kojeg igrača na utakmici. Dvoznamenkasti su bili još Dejan Meznarić (15) i Luka Pandurić (12).

U sljedećem kolu, u subotu 12. travnja, Split gostuje u Slavonskom Brodu, a Darda dočekuje dočekuje Zabok.