Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 25.04.2014, 19:00 h
RK Zagreb 38:27 Dubrava
Dubrava

Zagrebački Lavovi nošeni Horvatom i Vuglačem svladali Veprove iz Dubrave

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • petak, 25.04.2014.

Hrvatski rukometni prvak sigurno je upisao i novo slavlje u Prvenstvu Hrvatske, naime, nakon uvjerljivog slavlja nad Varaždincima protekloga tjedna, nakon zanimljivog prvoga dijela ovoga petka, momčad CO Zagreba uvjerljiva je bila i protiv ekipe Dubrave koja je svladana s 11 pogodaka razlike.

CO Zagreb - Dubrava 38:27 (18:14)

2. kolo Lige za prvaka
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 199
Suci: Cindrić/Gonzurek (Osijek)

CO Zagreb: Stevanović (14 obrana), Mudrinjak (3 obrane); Brozović 2, Mihić, Matulić 2, Šprem 3, Šebetić 1, Horvat 11, Šušnja 1, Šandrk 4, J. Valčić 3, T. Valčić, Obranović 2, Radoš, Vuglač 9, Kovačević
Trener: Boris Dvoršek

Dubrava: Grahovac (12 obrana), Badžek, Heningman (2 obrane); Kelemen 1, Vinković 3, Škopić 2, Butorac 7, Kljaić 1, Vida 1, Pavlović 3, Dumenčić 3, Maričić, Punčec 6, Tomas, Mihaljević
Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2; Dubrava: 1/2
Isključenja: CO Zagreb: 4 min.; Dubrava: 2 min.

Ovoga petka vrijeme je bilo za nastavak natjecanja u domaćoj rukometnoj Ligi za prvaka, a ranije od ostalih u drugo je kolo ponovno zakoračila momčad CO Zagreba koja je u svojoj Kutiji šibica ugostila svog zagrebačkog suparnika i starog dobrog znanca, ekipu Dubrave. Nakon slavlje nad GRK Varaždinom točno prije tjedan dana hrvatski prvak krenuo je u večernjem terminu po novo sigurno slavlje, dok su Veprovi iz Dubrave nakon pobjede nad Karlovcem prije svega par dana htjeli prikazati dobru igru te se uvježbati za susrete koji slijede.

Trener treće regionalne ekipe Boris Dvoršek na teren je protiv Dubrave poslao iskusnog Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, Marijo Vuglač, Ilija Brozović, Tonči Valčić, Antonijo Kovačević te dokapetan Josip Valčić. S tribina su, zbog ozljeda, susret, pak odgledali Luka Stepančić i Teo Čorić, dok u sastavu nije bilo ni ozlijeđenog Stipe Mandalinića, kao ni bolesnog Filipa Ivića.

Nisu dobro gosti krenuli u dvoboj te su nakon izgubljene lopte u prvom napadu omogućili i prvu obranu vratara Stevanovića, dok se na prvi pogodak u susretu čekalo do četvrte minute kada siguran s linije sedam metara biva Horvat, Vuglač potom povisuje na 2:0, dok netom zatim kapetan Horvat krade loptu svojim suparnicima i odvodi domaćina na +3. Gostujuća momčad Dubrave do svog prvog pogotka dolazi preko raspoloženog Marka Punčeca (1:3).

Nakon što Horvat odvodi svoju ekipu na novih +3 vrijeme je bilo za mirovanje mreža budući da kako Stevanović tako i Domagoj Grahovac odlučuju zaključati svoja vrata. Sredinom poluvremena uslijedilo je, međutim, gostujuće hvatanje priključka, siguran je nanovo i Grahovac i Veprovi cepelinom i odličnom suradnjom Brune Butorca i Domagoja Pavlovića stižu na minus jedan (6:7). Borili su se do odlaska na odmor i dalje momci Hrvoja Horvata, no Zagrebaši ubacuju u brzinu više, odvajaju se na sigurnijih 10:6, a stečenu prednost od četiri pogotka razlike čuvaju sve do isteka 30. minute kada za 18:14 pogađa Lovro Šprem.

Nastavak susreta sigurnim pogotkom otvara Pavlović nakon čega nekoliko narednih minuta slijedi igra pogodak za pogodak. Kapetan Horvat potom odlučuje pokazati koliko je raspoložen te uz pomoć Vuglača i Brozovića odvodi svoju ekipu na velikih 25:17. Sredinom drugoga dijela gostujući rukometaši uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na minus pet (22:27), no domaći rukometaši potom se razbuđuju i odvajaju se na +10 kojih postavlja Jerko Matulić.

Do samoga kraja smanjili su svoj zaostatak rukometaši Dubrave, stigli su na 27:35, a priliku na terenu dobivaju stoga i Zagrebovi mladci, vratar Matej Mudrinjak te srednji vanjski Kristijan Radoš. Vrlo dobrim pokazao se tada Mudrinjak koji upisuje tri obrane, dok na drugoj strani Zagrebaši povećavaju svoje vodstvo na konačnih 38:27.