Premijer liga - Liga za prvaka, 3. kolo, 29.04.2014, 19:00 h
Poreč
Poreč 21:34 RK Zagreb
RK Zagreb

CO Zagreb uvjerljivim slavljem nad Porečom upisao treću uzastopnu pobjedu u Ligi za prvaka

Danijela Lemaić • utorak, 29.04.2014.

Rukometaši CO Zagreba u sklopu trećeg kola Lige za prvaka gostovali su u Istri, točnije, kod Poreča. Nakon dva slavlja, nad Varaždinom i Dubravom, upisali su i ono treće iako su momci Saše Ilića gotovo cijelo prvo poluvrijeme bili uz bok hrvatskom prvaku.

Poreč - CO Zagreb 21:34 (12:15)

3. kolo Lige za prvaka
POREČ – dvorana Veli Jože

Poreč: Cvitković (10 obrana), Marko, Tomaić; Ćosić 1, Perhat, Thoss 3, Gavrić, Perić 2, Petrić, Sinožić, Gašparini 1, Rađaković 4, Buvinić 2, Topić 2, Galijot 6
Trener: Saša Ilić

CO Zagreb: Ivić (10 obrana), Stevanović (7 obrana), Mudrinjak; Brozović 1, Mihić 1, Matulić 4, Šprem, Šebetić 5, Horvat 8, Šušnja, Šandrk 1, J. Valčić 7, T. Valčić, Obranović 1, Vuglač 5, Kovačević 1
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Poreč: 2/3; CO Zagreb 4/5
Isključenja: Poreč: 2 min.; CO Zagreb 10 min.

Ovog utorka, ponovno ranije od drugih, CO Zagreb je zakoračio u treće kolo Lige za prvaka u sklopu kojeg je gostovao kod Poreča. Nakon dva slavlja, nad ekipama Varaždina i Dubrave, Zagrebaši su se okrenuli susretu s Porečom i borbi za treću uzastopnu pobjedu u Ligi za prvaka. U nastavku borbe za naslov prvaka pokazali su dobru igru te uvjerljivo svladali Poreč koji ima velikih problema s ozljedama ključnih igrača.

Susret u dvorani Veli Jože otvara Mario Vuglač za početno vodstvo gostiju, dok na 1:1 poravnava Matija Rađaković. Na 2:1 povećava Josip Valčić, nakon čega Ivan Stevanović zaustavlja napad Petra Topića što ne iskorištavaju Zagrebaši za prvo odvajanje stoga Filip Perić nanovo izjednačava. Na prvih +2 (5:3) Zagrebaše odvodi Antonijo Kovačević nakon čega je započela igra pogodak za pogodak.

U posljednjih deset minuta prvog dijela susreta Stevanović brani dva napada domaćina, dok su u napadu Zagrebaši prebacili u višu brzinu te preko Ilije Brozovića ostavili protivnike na minus tri (7:10). No, nisu momci Borisa Dvoršeka dugo držali tu prednost te vrlo raspoloženi Porečani s tri uzastopna pogotka stižu na samo gol zaostatka (12:13). Na to im, prije odlaska u svlačionicu, odgovara Zagreb serijom 2-0 koja ujedno i postavlja rezultat na poluvremenu 15:12.

Nastavak susreta sigurnim pogotkom otvara Mario Galijot za 15:13, nakon čega vrlo raspoloženi kapetan Zlatko Horvat i dokapetan Josip Valčić vraćaju rezultat na +4 (17:13) za gostujuću ekipu. Smanjuje na 17:14 Rađaković, ali uskoro Zagreb povećava tempo igre te ponovno predvođen Horvatom i mlađim bratom Valčićem uz malu pomoć Sandra Obranovića ostavlja Poreč na minus sedam (15:22).

Do samog kraja hrvatski prvak je samo povećao svoju prednost, naime, s tri pogotka Luke Šebetića i dva Jerka Matulića odlazi na +13 (32:19). Posljednji zgoditak na susretu daje Perić koji tako postavlja konačan rezultat 34:21.

U redovima Poreča najbolji je bio Mario Galijot koji je zabio šest golova, dok je dva manje imao Matija Rađaković. Vratar Mario Cvitković obranio je deset Zagrebovih napada. Kod CO Zagreba najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa stopostotnim učinkom i osam golova, dok je njih sedam imao Josip Valčić. Odličan je ponovno bio i Mario Vuglač koji je siguran bio pet puta, kao i Luka Šebetić također s pet golova, dok je vratarski tandem Ivić-Stevanović obranio 17 lopti.