Karlovac dobrano namučio Nexe, Dubrava iznenadila Varaždin

Zvonka Keliš • srijeda, 30.04.2014.

Uzbudljivo je i zanimljivo bilo i u trećem kolu Lige za prvaka koje je donijelo velike borbe kako u Našicama tako i u zagrebačkoj Dubravi. Hrvatski viceprvak se tako dobrano namučio na svom terenu s ekipom Karlovca koja je pružila odlično izdanje, no na koncu je ipak poražena s dva pogotka razlike. Momčad Varaždina se, pak, dobro borila s Veprovima, no isti pred svojom publikom bivaju bolji u posljednjim minutama dvoboja.

Nexe - Karlovac 31:29 (13:15)

Uzbudljivo je bilo u susretu trećega kola Lige za prvaka u kojem je aktualni hrvatski viceprvak ugostio momčad Karlovca koja se pokazala odličnom na terenu u Našicama te je umalo dobrano iznenadila ekipu Nexea. Nakon polovičnog uspjeha ostvarenog u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka, točnije, pobjede nad Porečom te poraza od GRK Varaždina, rukometaši Nexea po drugu pobjedu krenuli su pred svojim navijačima protiv trećeplasirane ekipe regularnog dijela sezone Premijer lige. Karlovac je, pak, također ostvario po pobjedu (Poreč) i poraz (Dubrava) te je ove srijede pružio odličnu igru i umalo ugrabio i bodove.

Susret uvodnim vodstvom 2:0 otvaraju gosti koji sigurni bivaju preko Dragomira Požege te Andreja Obranovića, a iako potom na suprotnoj strani uzvraća Franjo Lelić za prvi domaći pogodak, Ivan Bačić tada nanovo odvodi svoju ekipu na +2. Uspjela se nedugo zatim gostujuća momčad odvojiti i na sigurnijih 6:2 da bi do sredine prvoga dijela osigurala i odličnih 11:5 kada se raspoloženim ponovno pokazuje Bačić. Do odlaska na odmor domaćin je ipak ubacio u brzinu više te se lagano razbudio za smanjenje zaostatka na dva pogotka razlike (13:15).

Nastavak susreta otvara Luka Sokolić za domaćih minus jedan, no Boris Batinić odgovara s dva uzastopna pogotka za novo gostujuće odvajanje. Čuvali su momci Dinka Đankovića stečenu prednost sve do ulaska u samu završnicu kada Mijo Tomić poravnava rezultat na 24:24 nakon čega kreće velika borba za bodove u kojoj se u onim posljednjim minutama boljom pokazuje domaća momčad koja, pak, preko dva pogotka Igora Vujića osigurava konačno slavlje 31:29. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Franjo Lelić sa sedam postignutih pogodaka, vratari Perica Lelić, Josip Pivac i Edi Vešligaj sakupili devet obrana, dok je najbolji kod Karlovca bio Ivan Bačić također sa sedam golova, njih šest dodao je Boris Batinić, a Luka Prezelj i Denis Karić obranili su ukupno osam lopti.

Dubrava - GRK Varaždin 35:34 (17:16)

Nakon što je u prvome kolu imala težak posao s aktualnim hrvatskim prvakom te je upisala siguran poraz, uvjerljivo prva momčad regularnog dijela Premijer lige pokazala je kako se uistinu želi uplesti u borbu za hrvatski broj dva te je minimalno slavila nad Nexeom, dok je ekipa Dubrave u prvome kolu uvjerljivo svladala Karlovčane, potom je također uvjerljivo poražena od CO Zagreba da bi sada pokazala što sve zna i umije na svom terenu te je minimalno bila bolja od varaždinskih Dabrova. Zanimljivo je bilo od prve minute susreta u zagrebačkoj Dubravi gdje se domaćin preko Luke Vinkovića i Ivana Dumenčića odvojio na 2:0, no nije trebalo dugo da gosti uhvate priključak te zahvaljujući sjajno raspoloženom Ivanu Horvatu poravnaju rezultat na 3:3. Borbeno je potom bilo u narednim trenucima u kojima domaća momčad ponovno prelazi u vodstvo koje uspijeva očuvati do isteka 30. minute (17:16).

Bruno Butorac i Vinković u uvodnim minutama nastavka odvajaju svoju ekipu na novih +3 (19:16), no Varaždinci ubrzo zatim osiguravaju novo izjednačenje (19:19) koje se održalo gotovo do samoga kraja. U drugome dijelu drugoga poluvremena boljom se pokazuje gostujuća momčad koja sigurno drži +2, no četiri minute prije kraja Domagoj Pavlović s tri uzastopna pogotka preokreće rezultat u domaću korist, Vinković to povisuje na tada nedostižnih 35:33, dok Ante Kuduz postavlja konačnih 34:35. Odličan je kod Dubrave bio Domagoj Pavlović s 11 pogodaka, Domagoj Grahovac, Tin Badžek i David Henigman obranili su 12 lopti, dok se kod Varaždina istaknuo Ivan Horvat s 12 golova, a Tomislav Balent j sakupio devet obrana.