Dubrava, Buzet i Đakovo sigurno slavili, Varaždin remizirao s Karlovcem

Zvonka Keliš, Marija Pastuović • četvrtak, 08.05.2014.

Premijer liga, točnije, njene Liga za prvaka i Liga za ostanak stigle su i do svog četvrtog kola u sklopu kojeg je momčad Dubrave nastavila s dobrim rezultatima, dok je Karlovac u Varaždinu uspio osigurati podjelu bodova. U Ligi za ostanak sigurni su bili Buzet i Đakovo, dok je Moslavina stigla do svoje prve pobjede.

GRK Varaždin - Karlovac 30:30 (13:18)

Momčad Varaždina u sklopu četvrtog kola Lige za prvaka nisu dočekale dobre vijesti, naime, na svom je terenu uspjela osvojiti tek bod protiv Karlovca te je potom ostala i bez svog trenera Alana Belka, kojeg je do daljnjega na klupi zamijenio dosadašnji pivot i bivši hrvatski reprezentativac Zoran Jeftić. Iako je domaćin dobro krenuo u dvoboj te je sredinom prvoga dijela osigurao vodstvo 10:7 vrijeme je bilo da gosti ubace u brzinu više te u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist. Do isteka 30. minute tako su stigli do vodstva 18:13.

Nastavak drugoga poluvremena donio je povećanje gostujućeg vodstva na 20:14 da bi nakon osam minuta igre u nastavku domaća momčad uhvatila priključak te stigla na samo pogodak zaostatka (19:20), ali i i ubrzo potom poravnala rezultat na 22:22. U posljednje minute dvoboja ulazi se s gostujućih 30:28, no do samoga kraja mrežu Karlovca tresu Dominik Mišković i Ivan Horvat za konačnih 30:30 i podjelu bodova. Odličan je u redovima GRK Varaždina bio Ivan Horvat s devet pogodaka, dok se kod Karlovca istaknuo Boris Batinić s 11 golova.

Dubrava - Poreč 28:24 (17:14)

U četvrto kolo Lige za prvaka momčad Dubrave zakoračila je nakon dvije ostvarene pobjede (Karlovac, GRK Varaždin) te jednog pretrpljenog poraza od aktualnog prvaka CO Zagreba te je na svom terenu ugostila uvijek neugodni Poreč, drugoplasiranu ekipu regularnog dijela sezone Premijer lige koja je do sada u Ligi za prvaka upisala tri sigurna poraza. Zanimljivo je bilo od prve minute dvoboja kada se obje momčadi izmjenjuju u vodstvu da bi domaćin nakon 4:4 krenuo u lagano odvajanje te serijom pogodaka osigurao sigurno vodstvo 8:4. Nisu se tada predali gosti koji polako, ali sigurno hvataju priključak te u završnicu prvoga dijela ulaze sa zaostatkom od jednog pogotka (8:9), no do odlaska na odmor domaća se momčad nanovo odvaja na +3 (17:14).

Uvodne minute nastavka donijele su povećanje domaćeg vodstva na 20:15, trudi se tada gostujuća momčad nanovo smanjiti svoj zaostatak te tako stiže na 17:20, no sigurni su Veprovi u narednim trenucima i do samoga kraja čuvaju stečenu prednost. Na koncu Dubrava upisuje slavlje s četiri pogotka razlike (28:24) vrijedno novih ligaških bodova. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marko Punčec sa šest postignutih pogodaka, Grahovac i Henigman sakupili su 14 obrana, dok je najbolji kod Poreča bio Mario Galijot također sa šest golova, a Mario Cvitković obranio je devet lopti.

Buzet – Gorica 31:25 (15:13)

Gorica je u četvrtom kolu Lige za ostanak gostovala u Buzetu kod istoimenog domaćina, a dva boda upisali su Buzečani. Kontrolu su imali gotovo cijelu utakmicu koja je od 11. minute susreta išla u jednom smjeru, ne dovodeći u pitanje pobjednika. Vlado Matanović u 12. je minuti donio svojoj ekipi prvu prednost u utakmici, Medveščak je uspio izjednačiti nekoliko puta do kraja poluvremena, ali ne i okrenuti rezultat u svoju korist. Dvama uzastopnim golovima domaća momčad otišla je na odmor u povoljnijoj situaciji.

Prednost stečenu u prvom poluvremenu domaćini nisu ispuštali u preostalih 30 minuta susreta, a u 52. minuti Marin Buneta postigao je pogodak za +8. Pitanje pobjednika početkom drugog poluvremena bilo je riješeno, a gosti nisu uspjeli promijeniti smjer utakmice i ozbiljnije zaprijetiti protivnicima. Najefikasniji kod domaće momčadi bili su Arian Bašić i Buneta, svaki s po sedam pogodaka u mreži Gorice, a njihov vratar Aleks Jović skupio je 15 obrana. U redovima Gorice Domagoj Ferenčina je postigao također sedam pogodaka, a čuvar mreže Tomislav Sladoljev upisao je sedam obrana.

Moslavina – Medveščak NFD 32:26 (18:12)

Derbi začelja odigran je u Kutini između Moslavine i gostujućeg Medveščaka, a dva boda upisala je domaća momčad. Susret su bolje otvorili Zagrepčani koji su vodstvo čuvali sve do desete minuta kada je Lovro Crnojević postigao izjednačujući zgoditak, a pogodak za vodstvo upisao je Karlo Kligl. Medveščak je uspio dva puta izjednačiti, ali do odmora gosti su imali šest pogodaka prednosti.

Druga dionica susreta nije donijela značajnije rezultatske promjene, a Moslavina je rutinski susret privela kraju. Gosti su u 43. minuti došli na tri pogotka zaostatka, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti protivnicima. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je odlični Filip Prša s deset pogodaka, a stopostotan je bio Crnojević sa sedam upisanih golova. Vratar Igor Slakoper obranio je sjajnih 16 lopti. Ivan Antunović postigao je devet zgoditaka, a njegov suigrač Sven Horvat sačuvao je šest lopti.

Đakovo – Bjelovar 30:26 (15:13)

Đakovčani su u četvrtom kolu iskoristili prednost domaćeg terena te slavili porazivši gostujući Bjelovar. Momčadi su podjednako otvorile utakmicu i sve do desete minute igralo se gol za gol. Marko Nađ tada je dvama pogocima odveo svoju ekipu na dva razlike. Gosti su uspjeli nekoliko puta izjednačiti rezultat, ali na poluvremenu su domaćini imali opet dva pogotka prednosti.

U drugoj dionici igre Đakovo je nastavilo s dobrom igrom, a u 44. minuti Kristijan Eskeričić odveo ih je na +6. Bjelovar je pri kraju susreta imao seriju 4-0, ali to je bilo dovoljno samo da se približi na dva pogotka zaostatka. Domaća momčad ništa nije prepustila slučaju, a razliku je vratila do kraja utakmice na četiri pogotka. Đakovčane je predvodio Nađ s devet upisanih golova, a vratarski trio Petrović-Gagulić-Rajković skupio je osam obrana. Igor Gašparović postigao je devet pogodaka, a čuvar mreže Deni Prvonožac upisao je sedam obrana.