Tomljanović impresivno izborila drugo kolo kvalifikacija Rima, Lučić-Baroni poražena

Vedran Babić • subota, 10.05.2014.

Hrvatske predstavnice u prvom kolu kvalifikacija WTA turnira u Rimu ostvarile su polovičan učinak. Ajla Tomljanović deklasirala je Poljakinju Katarzynu Piter i revanširala joj se za poraz u Madridu, dok je Mirjana Lučić-Baroni izgubila od Amerikanke Lauren Davis u tri seta...

Ajla Tomljanović revanširala se Katarzyni Piter za prošlotjedni poraz u prvom kolu Madrida. Poljakinja je tada slavila 1:6, 7:5, 7:6 (3), a Tomljanović je u Rimu uzvratila s uvjerljivih 6:0, 6:1. U meču koji je trajao 51 minutu 76. tenisačica svijeta realizirala je svih pet break lopti te je spasila jedinu koju je imala 100. na WTA ljestvici.

U drugom i posljednjem kolu kvalifikacija Ajla igra protiv Južnoamerikanke Chanelle Scheepers (79.), koja je izbacila sedmu nositeljicu Jie Zheng.

Mirjana Lučić-Baroni poražena je od Lauren Davis 7:5, 0:6, 6:2. U dramatičnom prvom setu Lučić-Baroni imala je 3:1 i servis, potom je 66. igračica svijeta napravila dva uzastopna breaka, da bi Lučić-Baroni nadoknadila izgubljeni servis. Nedugo zatim Hrvatica povela je 5:4 te je na servisu Davis prokockala set-loptu. Amerikanka je nakon toga i treći put u setu oduzela servis Lučić-Baroni.

110. tenisačica svijeta premoćno je osvojila drugi set ne izgubivši ni gem, no u trećoj dionici dominirala je Davis te je došla i do treće pobjede nad Lučić-Baroni u isto toliko međusobnih dvoboja.