Premijer liga - Liga za prvaka, 6. kolo, 13.05.2014, 18:30 h
Varaždin 1930 26:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Hrvatski prvak i u gostima kod Varaždina nastavio uvjerljiv pobjednički niz

Zvonka Keliš • utorak, 13.05.2014.

Hrvatski rukometni prvak i u šestome je kolu Lige za prvaka pokazao kako u domaćem prvenstvu uistinu nema konkurenciju te je već u prvome dijelu susreta s varaždinskim Dabrovima osigurao nedostižnu prednost da bi na koncu slavio s devet pogodaka razlike.

GRK Varaždin - CO Zagreb 26:35 (13:20)

6. kolo Lige za prvaka
VARAŽDIN - Arena Varaždin, Gledatelja: 1975
Suci: Barle/Vučić (Zagreb)
GRK Varaždin: Balent (7 obrana), Grd (4 obrane); Težak, Melnjak, Jeftić, Horvat 4, Kontrec 1, Vincek, Sršen 3, Vidaček 3, Čelić, Kuduz 5, Mišković 2, Herman, Marčec 2, Tokić 6
Trener: Zoran Jeftić

CO Zagreb: Stevanović (13 obrana), Ivić (6 obrana); Mihić, Brozović, Matulić 4, Šprem, Čorić, Šebetić 4, Horvat 4, Šušnja 1, Šandrk 2, J. Valčić 4, T. Valčić, Obranović 3, Vuglač 5, Kovačević 8
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: GRK Varaždin: 4/6; CO Zagreb: 4/6
Isključenja: GRK Varaždin: -; CO Zagreb: 2 min.

Liga za prvaka i borba za rukometnog prvaka Hrvatske stigla je i do svog šestog kola u sklopu kojeg je branitelj naslova, momčad CO Zagreba, gostovala kod najbolje ekipe regularnog dijela Premijer lige GRK Varaždinom kojemu je susret, pak, poslužio za one važnije dvoboje koji slijede, a u kojima će Varaždinci pokušati izboriti hrvatski broj dva.

Susret u varaždinskoj dvorani uz Dravu otvara domaćin pogotkom Ivana Horvata, dok svoju momčad na uvodnih 2:0 potom odvodi Tin Kontrec. Vrijeme je stoga bilo i za prve gostujuće pogotke za koje zaslužni bivaju Mario Vuglač i Antonijo Kovačević. Nakon poravnanja rezultata na 2:2 uslijedila je igra pogodak za pogodak koja je potrajala sve do 12. minute ogleda.

U brzinu više tada, naime, ubacuju gosti koji se mini serijom odvajaju na sigurnijih 10:7 nakon čega samo nastavljaju povećavati svoju prednost. Borili su se tada varaždinski Dabrovi, pokušali su sustići Lavove iz Zagreba, no isti bivaju itekako raspoloženi te odlaze na 16:11 da bi do odlaska na odmor osigurali prednost od velikih sedam pogodaka razlike (20:13).

Nastavak susreta donio je novo povećanje gostujućeg vodstva, a koje postavlja dokapetan hrvatskog prvaka Josip Valčić, dok je kapetan CO Zagreba u uvodnim minutama drugoga dijela zbog ozljede primoran napustiti teren. Igralo se potom ponovno gol za gol, domaćin se nanovo trudio pružiti što bolju igru i što bolji otpor, posebice uz lijepu atmosferu u varaždinskoj Areni, no nakon devet minuta igre u nastavku gosti novom mini serijom pogodaka odlaze na +10 (27:17) nakon čega čuvaju svoju prednost za konačno i novo uvjerljivo slavlje 35:26.