Nexe uvjerljivo slavio nad Porečom, Karlovac sigurno do pobjede nad Dubravom

Zvonka Keliš • utorak, 13.05.2014.

Hrvatski rukometni viceprvak, našički Nexe, u sklopu šestoga je kola Lige za prvaka, a pred polufinale Kupa Hrvatske s Dubravom, stigao do novog uvjerljivog slavlja na svom terenu svladavši Poreč, dok je ekipa Karlovca sigurno slavila upravo nad Veprovima iz Dubrave.

Nexe - Poreč 31:23 (16:6)

Rukometaši hrvatskog viceprvaka u sklopu šestog su kola Lige za prvaka nastavili svoj pobjednički niz te su upisali i svoju četvrtu pobjedu, a bolji su s osam pogodaka razlike bili od ekipe Poreča te se sada okreću polufinalu Kupa Hrvatske koje je na rasporedu ovoga petka u Umagu, a u kojem ih očekuje susret s ekipom Dubrave. Sjajno je domaćin ušao u susret pred svojom publikom te je nošen Šimom Ivićem, Albinom Eterom i Igorom Vujićem osigurao uvodnih 5:0, dok su gosti na svoj prvi pogodak čekali punih osam minuta, a za njega zaslužan biva Petar Topić. Nanovo desetkovani Porečani koji su u Našice stigli tek s 12 igrača nisu se ni u nastavku uspjeli nositi sa svojim suparnikom koji se do odlaska na odmor odvaja na +10 (16:6).

Nastavak dvoboja ponudio je nešto bolju igru gostujuće momčadi koja tako uspijeva smanjiti svoj zaostatak na minus šest (14:20). Do samoga kraja Našičani ipak ubrzavaju ritam da bi upisali uvjerljivo slavlje s osam pogodaka razlike (31:23). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Šime Ivić sa šest postignutih pogodaka, vratari Josip Pivac i Edi Vešligaj obranili su zajedno 11 lopti, dok je najbolji kod Poreča bio Marko Buvinić s deset golova, a Mario Cvitković je sakupio devet obrana.

Karlovac - Dubrava 28:24 (11:10)

Do svog drugog slavlja stigao je ovoga ponedjeljka u sklopu šestoga kola Lige za prvaka Karlovac koji je s 28:24 bolji bio od ekipe Dubrave. Iako su gosti bolje krenuli u susret te su poveli 4:1 i 6:3 domaćin je do same završnice prvoga dijela uspio poravnati rezultat (6:6). Do isteka 30. minute domaća momčad uspijeva i preokrenuti rezultat u svoju korist za minimalno vodstvo 11:10.

Zanimljivo je bilo i u nastavku dvoboja kojeg pogotkom za novo izjednačenje otvara Bruno Butorac nakon čega slijedi novo domaće odvajanje (13:11), ali i novo poravnanje rezultata. Igralo se potom gol za gol sve do posljednjih nekoliko minuta u koje domaći rukometaši ulaze s potom nedostižnim vodstvom 24:20 da bi na koncu slavili 28:24. Odličan je kod Karlovca bio Borna Hadrović sa šest pogodaka, Luka Prezelj je upisao 13 obrana, dok se kod Dubrave istaknuo Ivan Dumenčićtakođer sa šest golova, a Domagoj Grahovac i Tin Badžek sakupili su ukupno deset obrana.