Nexe sigurno slavio nad Varaždinom, Poreč i Karlovac podijelili bodove

Zvonka Keliš • srijeda, 21.05.2014.

Liga za prvaka stigla je i do svog sedmog kola koje je donijelo bolje izdanje hrvatskog viceprvaka od onog u Kupu Hrvatske te samim time i sigurno slavlje na domaćem terenu nad GRK Varaždinom, dok je ekipa Poreča, također kod kuće, uspjela osvojiti svoj prvi bod u nastavku Premijer lige, naime, bodove je podijelila s Karlovcem.

Nexe - GRK Varaždin 26:22 (13:10)

Borba za hrvatski broj nastavila se i u sklopu sedmoga kola Lige za prvaka kada je momčad Varaždina stigle u goste našičkom Nexeu koji je na netom završenom Kupu Hrvatske uzeo tek četvrto mjesto, dok su Varaždinci upravo preko Našičana stigli do pozicije broj tri i time upisali drugu ovosezonsku pobjedu nad hrvatskim viceprvakom. U susretu u Našicama domaćin je imao priliku za uzvrat te je nakon nekoliko uvodnih izjednačenih minuta krenuo s odvajanjem od svog suparnika (6:4, 10:7). Do odlaska na odmor domaća je momčad sigurno čuvala stečenu prednost, a iako se gosti u 24. minuti uspijevaju približiti na minus jedan njihov suparnik na predah odlazi s vodstvom 13:10.

Uvodne minute nastavka obilježili su momci Zdenka Kordija koji tako pokazali kako su izdanje s Kupa dobrano ostavili iza sebe te su se serijom 3-0 odvojili na sigurnijih 16:11. Do ulaska u samu završnicu gostujuća momčad uspijeva nanovo uhvatiti priključak, no više od toga nije uspjela te Nexe do samoga kraja osigurava sigurnih +4 i konačnih 26:22. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Franjo Lelić s osam postignutih pogodaka, Josip Pivac i Edi Vešligaj sakupili su zajedno sedam obrana, dok je najbolji kod GRK Varaždina bio Ivan Horvat također s osam golova, a Alen Grd i Tomislav Balent obranili su devet lopti.

Poreč - Karlovac 20:20 (8:7)

Uzbudljivo je bilo u preostalom susretu sedmoga kola Lige za prvaka u kojem je ekipa Poreča na svom terenu uspjela otkinuti bod Karlovčanima čime osvaja svoj prvi bod u Ligi za prvaka. Susret odlično otvara Ivan Bačić koji s tri uzastopna pogotka odvodi goste do uvodnog vodstva nakon čega domaćin ubrzo hvata priključak te čini borbu za nove vrijedne bodove itekako zanimljivom. U prvome dijelu postignuto je stoga malo pogodaka, a u svlačionice se odlazi s minimalnom prednošću Poreča (8:7).

U drugome poluvremenu nastavlja se igra pogodak za pogodak i velika borba u kojoj se ipak pri ulasku u samu završnicu domaća momčad uspijeva odvojiti na +2 (16:14). Nastavlja se potom domaće odvajanje (19:16) da bi se u onim posljednjim minutama dvoboja gostujuća momčad razbudila te počela sustizati svog suparnika da konačan neriješen rezultat i podjelu bodova (20:20). Odličan je kod Poreča bio Matija Rađaković sa sedam pogodaka, Mario Cvitković dodao je deset obrana, dok se kod Karlovca istaknuo Matija Perajica sa šest golova, a Denis Karić i Luka Prezelj sakupili su sedam obrana.