Lučić-Baroni propustila četiri set lopte protiv Viktorije Azarenke

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.06.2014.

Nakon što je Ana Konjuh upisala pobjedu u prvom kolu Wimbledona, njenim stopama nije krenula i Mirjana Lučić-Baroni. Povratnica nakon velikih problema s ozljedama, Viktoria Azarenka, bila je bolja sa 6:3, 7:5...

Lučić-Baroni imala je najteži ždrijeb od svih hrvatskih predstavnika na startu Wimbledona i nije uspjela doći do iznenađenja. Iako je Viktoria Azarenka daleko od prave forme, bila je dovoljno dobra da upiše pobjedu protiv hrvatske igračice.

Lučić-Baroni pružila je dobar otpor, imala je čak četiri set lopte u drugom setu, no nije ih realizirala i upisal je poraz nakon sat i pol igre sa 6:3, 7:5.

Azarenka je bolje otvorila meč i odmah došla do dvostrukog breaka, no Mirjana je do kraja seta uspjela vratiti jedan izgubljeni servis, no ne i drugi.

Drug set u svojem većem dijelu protekao je u boljoj igri Lučić-Baroni koja je kod 5:3 imala prvu set loptu i to na servis Azarenke, nije ju iskoristila da bi na svom servisu imala još tri.

U tom gemu Lučić-Baroni je na break lopti zaustavila igru tražeći provjeru hawk-eyea na jednu lopticu koja je bila dobra, izgubila na taj način gem i dala prednost Azarenki. Na servisu za ostanak u meču spasila je četiri meč lopte, ali petu nije uspjela i Azarenka prolazi dalje.

Danas će na teren izaći još Marin Čilić koji igra protiv Paul-Henrija Mathieua.